Zmarł Andrzej Budzik z Piekar Śląskich. Był cenionym trenerem i "nauczycielem z powołania"

Andrzej Budzik był cenionym trenerem i "nauczycielem z powołania". Wychował pokolenia młodych siatkarek i siatkarzy. Zmarł niespodziewanie.

Andrzej budzik

O śmierci Andrzeja Budzika na Facebooku poinformował Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich.

- Jego odejście jest dla nas wszystkich wielkim szokiem. Nadal nie możemy uwierzyć, że już go nie ma z nami. Andrzej Budzik był wspaniałym człowiekiem, którego obecność w naszym życiu pozostawiła niezapomniane wspomnienia. Był nauczycielem, którego nie da się zapomnieć - nauczycielem z powołania, który poświęcał się swoim uczniom i przede wszystkim swojej pracy z całą pasją i zaangażowaniem - czytamy we wspomnieniu MDK.

Jeszcze niedawno Andrzej Budzik cieszył się z nominacji do tytułu "Trenera Roku" w Plebiscycie na Sportowca Roku Piekar Śląskich. Otrzymał wyróżnienie za wieloletnią pracę z młodymi siatkarkami i siatkarzami w mieście.

- Andrzej Budzik był nauczycielem pokoleń - zawsze gotowym do pomocy, zawsze otwartym na rozmowę i zawsze gotowym do przekazania swojej wiedzy i doświadczenia. Był nie tylko nauczycielem, ale również mentorem i przyjacielem dla swoich uczniów, którzy dzięki niemu mogli zdobywać wiedzę i rozwijać swoje talenty. Jego skromność i pokora zawsze były imponujące. Mimo osiągnięć i uznania, które zdobył w swojej pracy, zawsze pozostawał skromny i niezwykle serdeczny dla każdego, kto zwrócił się do niego z prośbą o pomoc czy radę - wspominają pracownicy MDK.

Subskrybuj piekary.info

google news icon