Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Piekarach Śląskich. I nie, nie jest to... Marcepan

Urząd Stanu Cywilnego w Piekarach podsumował rok 2022. Przez ostatnie dwanaście miesięcy urodziło się 621 dzieci, a 267 par zawarło związek małżeński. Urząd poinformował również, które imiona były najczęściej wybierane przez świeżo upieczonych rodziców.

Piekarska Porodówka
Alex

W 2022 roku w Piekarach Śląskich na świat przyszło 621 dzieci, to o 108 urodzeń mniej niż w 2021. Łącznie udzielono 267 ślubów, czyli o 24 mniej niż w roku poprzednim. Jak wynika z danych Biura Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych zmalała również liczba mieszkańców miasta - w 2022 roku było to 49 tysięcy 353 osoby, a w 2021 50 tysięcy 093 osoby.

Natomiast Piekarska Porodówka zlokalizowana przy ulicy Szpitalnej 11 poinformowała, że w 2022 roku przyjęła 616 porodów.

Najpopularniejsze imiona w Piekarach

Najczęściej wybieranymi imionami dla dziewczynek w minionym roku były: Lilianna, Zuzanna, i Maja, natomiast dla chłopców: Stanisław, Antoni oraz Jakub. Dla porównania z rokiem 2021 najpopularniejszymi imionami były: Zuzanna, Amelia, Oliwia oraz Antoni, Jakub, Franciszek. Natomiast w 2021 zestawienie prezentowało się w sposób następujący: Julia, Laura, Pola oraz Wojciech, Jakub i Franciszek.

Piekary Śląskie na tle innych miast

Dla porównania w Chorzowie najczęściej wybieranymi imionami dla dziewczynek były: Hanna, Emilia, Oliwia i Maja, a dla chłopców: Kacper, Filip, Szymon oraz Wiktor.

W Katowicach natomiast, jak wynika z danych Urzędu Stanu Cywilnego Zuzanna, Julia i Hanna są najpopularniejszymi imionami nadawanym dziewczynkom w stolicy województwa śląskiego. Wśród chłopców najwięcej pojawiło się Jakubów, Antonich oraz Nikodemów.

W Katowicach zdarzały się pojedyncze przypadki, w których kierownik Urzędu Stanu Cywilnego odmówił nadania imienia wybranego przez rodziców - Tak było np. w przypadku zdrobnień imion czy propozycji nadania chłopcu imienia Marcepan. Rodzice dziecka tłumaczyli, że bardzo lubią marcepan, dlatego chcieli by syn miał tak na imię – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej.

Sesje dzieci Piekary

Może Cię zainteresować:

Świąteczne sesje noworodków w piekarskiej porodówce. Maluchy przebrane za Mikołaja i nie tylko [GALERIA]

Autor: Martyna Urban

24/12/2022

Sesje zdjęciowe noworodków w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Piekarska porodówka wykonuje stylizowane sesje noworodków. Są zajączki, księżniczki i książęta

Autor: Martyna Urban

13/05/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon