Młody piekarzanin zbierał na gitarę elektryczną. W spełnieniu marzenia nastolatka pomógł radny

Młody piekarzanin - Ted postanowił na własną rękę spełnić swoje marzenie. Nastolatek od dziecka marzył o gitarze elektrycznej. By zdobyć środki na realizację marzenia, grał przy ulicy Bytomskiej. Kontakt z chłopcem nawiązał piekarski radny, który postanowił pomóc spełnić marzenie młodego piekarzanina.

Radny pomógł spełnić marzenie nastolatka z Piekar Śląskich

W piątek, 11 sierpnia Łukasz Ściebiorowski, piekarski radny przechodząc ulicą Bytomską zauważył nastolatka, który grał na gitarze i harmonijce. Samorządowiec nawiązał kontakt z chłopcem. Okazało się, że 10-letni Ted grając na instrumentach, próbuje zebrać środki na zakup gitary elektrycznej.

- Właśnie również dla takich młodych muzyków organizujemy wspólnie z Ośrodek Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich, urzędem miasta oraz Młodzieżową Radą Miasta Przegląd Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI gdzie oprócz możliwości zagrania na profesjonalnej scenie, do wygrania są nagrody finansowe - podsumował w mediach społecznościowych radny.

Post zwrócił uwagę lokalnej społeczności. Kilka godzin później do piekarskiego radnego, zwróciła się osoba, której znajomy dobrowolnie chce podarować gitarę nastolatkowi. - Post, który umieściłem w sieci, zwrócił Waszą uwagę, a że na mieszkańców Piekar Śląskich można liczyć, to już w wieczorem miałem telefon od Artura Boreckiego, że znalazła się wśród wspólnych znajomych osoba, która chętnie przekaże gitarę elektryczną 10-letniemu Tedowi, aby mógł rozwijać swoje umiejętności i pasję muzyczną - tłumaczy Ściebiorowski.

Po załatwieniu niezbędnych formalności, przekazanie instrumentu odbyło się 12 sierpnia na Kopcu Wyzwolenia podczas Piekarskiej Nocy Spadającej Gwiazd. Chłopiec, który jest uczniem Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Piekarach otrzymał wymarzoną gitarę elektryczną po konsultacji z rodzicami. Gitarę przekazał mu piekarzanin Rafał Wójcik.

- Ted nie omieszkał jeszcze przed szeroką już publicznością na Kopcu Wyzwolenia zaprezentować próbkę swoich umiejętności. Zadeklarował również zgłoszenie się do kolejnej edycji Przeglądu Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI 2023 gdzie właśnie na takie talenty czekamy - podsumował radny.
Uwaga jeże

Może Cię zainteresować:

Przy drogach pojawiły się nowe tabliczki ostrzegawcze. Mają zwiększyć świadomość kierowców

Autor: Martyna Urban

10/08/2023

Noc Spadających Gwiazd w Piekarach Śląskich 2023

Może Cię zainteresować:

To była wyjątkowa noc. Piekary Śląskie wypatrywały spadający gwiazd

Autor: Urszula Gołkowska

14/08/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon