To była wyjątkowa noc. Piekary Śląskie wypatrywały spadający gwiazd

Występy, wykład, pokazy, a to wszystko pod otwartym letnim niebem. Tak weekendowy wieczór spędzili goście piekarskiego wydarzenia. Nie zabrakło oczywiście głównych punktów programu - meteorów.

Piekarska Noc Spadających Gwiazd 2023

Każdy marzy, by zobaczyć w swoim życiu choć jedną z nich. Jest to całkiem możliwe, pod warunkiem, że wiemy, kiedy i w jakich okolicznościach wypatrywać. Niejedną spadającą gwiazdę dostrzegli uczestnicy wydarzenia w Piekarach Śląskich. W sobotę, 12 sierpnia, przy Kopcu Wyzwolenia zebrało się niemało obserwatorów nocnego nieba. To właśnie na ten czas przypadał w tym roku szczyt aktywności roju meteorów.

Oprócz podziwiania błyszczących smug światła, na mieszkańców oraz przyjezdnych gości czekały także inne atrakcje. Wśród nich: mobilne planetarium, prezentacja i wykład Krzysztofa Dwornika z Planetarium Śląskiego w Chorzowie, pokaz astrofotografii Bartosza Wojczyńskiego, zagadki i konkursy z nagrodami dla dzieci. Wydarzenie uświetniły występy grup tanecznych piekarskiej "Azarii" oraz zespołu Kahani Dance. Swoje umiejętności pokazali także zawodnicy trenujący capoeirę.

Subskrybuj piekary.info

google news icon