Przy drogach pojawiły się nowe tabliczki ostrzegawcze. Mają zwiększyć świadomość kierowców

Dzięki inicjatywie radnych i społeczniczki przy piekarskich drogach zostały postawione nowe tabliczki edukacyjne. Oznakowanie ma zwiększyć świadomość kierowców i ograniczyć liczbę zdarzeń z udziałem jeży.

Nowe tabliczki informacyjne stanęły w Piekarach

15 nowych tabliczek informacyjnych stanęło przy piekarskich drogach. Nowe oznakowanie pojawiło się przy ulicach: Pod Lipami, Maczka, Brynickiej, Śląskiej, Tarnogórskiej, Skłodowskiej oraz za wiaduktem ul. Oświęcimskiej i okolicach Kopalni Andaluzja. Miejsca, w któryc

Inicjatywa powstała dzięki pomysłowi społeczniczki Martyny Boryczki. Natomiast jej realizacji podjęli się radni Daniel Pliszka oraz Łukasz Ściebiorowski. - Chcieliśmy dać szansę jeżom w naszym mieście, które często bywają ofiarami przejechania. Ich szanse na przeżycie może zwiększyć świadomość kierowców o ich istnieniu - informuje radny w mediach społecznościowych.

Tabliczki z napisem "Uwaga jeże!" zostały zainspirowane rysunkami dzieci z przedszkola nr 8 w Piekarach. Natomiast o ich lokalizacjach zadecydowali mieszkańcy miasta. - Mamy nadzieję, że tabliczki będą jak najdłużej i zwiększa świadomość kierowców. Jeśli macie jakieś uwagi, informację i wnioski co do tych tabliczek napiszcie do nas - podkreślają radni.

Uwaga jeże

Może Cię zainteresować:

W mieście pojawią się znaki ostrzegające przed jeżami. Radni proszą o pomoc w ustaleniu ich miejsca

Autor: Martyna Urban

22/06/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon