W mieście pojawią się znaki ostrzegające przed jeżami. Radni proszą o pomoc w ustaleniu ich miejsca

Piekarska społeczniczka wpadła na pomysł, by w miejscach newralgicznych przy jezdniach, w których często widywane są jeże postawić znaki ostrzegawcze. Inicjatywy podjął się radny Daniel Pliszka, który prosi mieszkańców o ustalenie konkretnych lokalizacji.

Uwaga jeże

Na piekarskich drogach giną jeże

Jeże to niewielkie, owadożerne ssaki, które pełnią bardzo ważną funkcję naszym ekosystemie. Jednak co roku masowo giną pod kołami samochodów. By temu zapobiec, piekarska społeczniczka wpadła na pomysł, by w miejscach newralgicznych postawić znaki, które mają informować kierowców, w których miejscach należy zachować szczególną czujność.

- Ich szanse na przeżycie może zwiększyć świadomość ich obecności przez kierowców. Wystarczy poinformować, by byli trochę czujniejsi, poprzez postawienie znaku, na przykład takiego jak na zdjęciach - wyjaśnia Martyna Boryczka.

Społeczniczka w pomocą radnego Rady Miasta Piekary Śląskie zwraca się do mieszkańców, by pomogli w ustaleniu miejsc, w których powinny stanąć znaki. - Teraz prośba do Was, kochani; jeśli znacie takie miejsca w Piekarach, gdzie widujecie często krążące jeże lub co gorsza, nierzadko bywają już plackami na jezdni, dajcie znać. Postaramy się tam umieścić stosowną informację - dodaje społeczniczka.

Konkretne lokalizacje można wskazać w komentarzu lub kontaktując się z radnym Danielem Pliszką pod numerem telefonu: 606-507-855 lub mailowo: pliszkad(a)outlook.com.

Rozszerza się akcja Piekarski Paragon n

Może Cię zainteresować:

Akcja "Piekarski Paragon" rozszerza swoją działalność. Do inicjatywy dołączyła pizzeria

Autor: Martyna Urban

23/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon