Misie, księżniczki i baletnice. Kolejne stylizowane sesje noworodków w piekarskiej porodówce

Prawie czterdzieści maluchów przyszło na świat na piekarskiej porodówce w lipcu. Jak co miesiąc położne zadbały o wykonanie starannie wystylizowanych sesji fotograficznych. Jakie aranżacje pojawiły się w tym miesiącu? Zobaczcie sami.

Stylizowane sesje dzieci urodzonych na piekarskiej porodówce

To już kolejny miesiąc, w którym pracownicy Bloku Porodowego w Piekarskim Centrum Medyczny, wykonali stylizowane sesje noworodków. W ramach akcji dzieciom, które przychodzą na świat w Piekarach, położne wykonują pamiątkowe, stylizowane fotografie. Noworodki przebierane są za królewny, misie, zajączki, marynarze. Czasami dzieci układane są w koszyczku, w otoczeniu pluszaków lub kwiatów.

- Pierwszą przebieraną sesję zainicjowała nasza położna Asia. Od tego momentu razem z dziewczynami szukamy inspiracji i przygotowujemy się do kolejnych sesji - tłumaczy Sonia Grajzer, jedna z położnych zaangażowana w projekt.

Fotografie wykonywane są za zgodą rodziców. Organizatorki akcji same zgłaszają się z propozycją zrobienia zdjęcia. Dysponują gotowymi zestawami ubranek, ale także istnieje możliwość przyniesienia własnych strojów. Co kilka tygodni baza strojów jest uzupełniana o nowe przebrania.

- Najczęściej zdjęcia wykonujemy w drugiej dobie życia dziecka. Chodzi tutaj głównie o bezpieczeństwo naszych najmniejszych pacjentów. Noworodki bezpośrednio po urodzeniu mogą ulewać wodami płodowymi, mogą być niespokojne. Poza tym jest to czas dla Was, żebyście się poznali - tłumaczą położne.
Nadia

Może Cię zainteresować:

Piekarskie noworodki na stylizowanych fotografiach. Te maluszki urodziły się w czerwcu [GALERIA]

Autor: Martyna Urban

30/06/2023

Adrianna

Może Cię zainteresować:

Te maluszki urodziły się w Piekarach w maju. Piękne zdjęcia z piekarskiej porodówki

Autor: Martyna Urban

25/05/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon