Te maluszki urodziły się w Piekarach w maju. Piękne zdjęcia z piekarskiej porodówki

Kolejne noworodki otrzymały piękną pamiątkę, którą wykonały piekarskie położne. Rodzice każdego z maluszków otrzymali stylizowane zdjęcie swojej pociechy. Jakie aranżacje pojawiły się w maju? Zobaczcie.

Zdjęcia dla nowonarodzonych maluchów

Pracownicy Bloku Porodowego w Piekarskim Centrum Medycznym również w maju kontynuowali akcję fotograficzną. W jej ramach dzieciom, które przychodzą na świat w Piekarach, położne wykonują pamiątkowe, stylizowane zdjęcia. Noworodki przebiera się za królewny, misie, układa w koszyczku, w otoczeniu pluszaków lub kwiatów.

- Pierwszą przebieraną sesję zainicjowała nasza położna Asia. Od tego momentu razem z dziewczynami szukamy inspiracji i przygotowujemy się do kolejnych sesji - tłumaczy Sonia Grajzer, jedna z położnych zaangażowana w projekt.

Fotografie wykonywane są bezpłatnie za wcześniejszą zgodą mamy. Organizatorki akcji same zgłaszają się z propozycją zrobienia zdjęcia. Dysponują gotowymi zestawami ubranek, ale istnieje też możliwość przyniesienia własnych strojów.

- Najczęściej zdjęcia wykonujemy w drugiej dobie życia dziecka. Chodzi tutaj głównie o bezpieczeństwo naszych najmniejszych pacjentów. Noworodki bezpośrednio po urodzeniu mogą ulewać wodami płodowymi, mogą być niespokojne. Poza tym jest to czas dla Was, żebyście się poznali - tłumaczą położne.
Piekarskie Centrum Medyczne

Może Cię zainteresować:

Piekarska porodówka na podium najlepszych oddziałów w województwie. Na szpital głosowały mamy

Autor: Martyna Urban

08/02/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon