Piekarska porodówka na podium najlepszych oddziałów w województwie. Na szpital głosowały mamy

Fundacja "Rodzić po ludzku" opublikowała ranking najlepszych placówek medycznych z oddziałami położniczymi. Klasyfikacja powstała w oparciu o ankiety wypełniane przez świeżo upieczone mamy. Piekarskie Centrum Medyczne zostało wybrane trzecim najlepszym szpitalem w województwie oraz dziesiątym w kraju.

Po raz kolejny fundacja "Rodzić po ludzku" wyłoniła dziesięć najlepszych oddziałów położniczych w kraju oraz po trzy z każdego województwa. Ranking powstał na podstawie wypełnionych ankiet przez świeżo upieczone mamy.

- Należy podkreślić, że to jedyny taki ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. Ranking Szpitali jest codziennie aktualizowany - wyjaśnia fundacja. To unikatowy projekt, ponieważ codziennie pomaga wielu kobietom świadomie wybrać miejsce porodu - dodaje.

Piekarska porodówka w top 3 województwa śląskiego

Piekarskie Centrum Medyczne znalazło się na podium najlepszych szpitali z oddziałami położniczymi w województwie śląskim. Oto zestawienie:

 1. Katowice - Łubinowa 3 Sp. z o. o. Sp. k. Szpital Położniczo-Ginekologiczny w Katowicach,
 2. Knurów - Szpital w Knurowie Sp. z o. o.,
 3. Piekary Śląskie - Piekarskie Centrum medyczne Sp. z o. o. Szpital Miejski pw. Św. Łukasza.

Piekarski szpital uzyskał 79 punktów na 100 możliwych w 190 ankietach. Ranking obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w kraju, codziennie następuje jego aktualizacja. Dzięki solidarności mam, które dzielą się w ankiecie „Głos Matek” informacjami z pobytu w szpitalu, możliwa jest również kompleksowa praca Fundacji “Rodzić po ludzku”. Dzięki niej eliminowane są złe praktyki. Oprócz tego fundacja prowadzi interwencje, które wpływają na poprawę warunków okołoporodowych w placówkach.

- Już ponad 100 tys. kobiet wypełniło ankietę #GłosMatek, dzięki temu ten „Głos Matek” jest silny i słyszalny dla decydentów w szpitalach i w Ministerstwie Zdrowia - podkreśla fundacja.

  Porodówka piekary śląskie

  Może Cię zainteresować:

  Czy w Piekarach Śląskich dobrze się rodzi? Mamy wskazują, że tak

  Autor: Urszula Gołkowska

  06/10/2022

  Subskrybuj piekary.info

  google news icon