Czy w Piekarach Śląskich dobrze się rodzi? Mamy wskazują, że tak

Piekarskie Centrum Medyczne zostało niedawno wyróżnione. Aktualnie jest wśród najlepszych porodówek nie tylko w województwie, ale i w kraju. Placówka została także narodzona w ramach akcji "Maluchy na brzuchy".

Porodówka piekary śląskie

Piekarska porodówka wśród najlepszych

Fundacja Rodzić po Ludzku zajmuje się troską o komfort matek oraz ich maleństw podczas i po porodzie. Prowadzi monitoring oraz ranking najlepszych placówek. Szpitale oceniają same pacjentki, dzięki czemu inne panie mogą dowiedzieć się więcej na temat danego miejsca. Lista dostępna jest na stronie internetowej organizacji.

- Fundacja Rodzić po Ludzku jest organizacją pozarządową działającą od 25 lat na rzecz kobiet w ciąży oraz matek małych dzieci. Naszym celem jest, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką ze strony personelu, przy wsparciu bliskich osób - mówią o sobie sami członkowie grupy.

W aktualnym rankingu w samej czołówce znajdziemy szpital z naszego miasta. Piekarskie Centrum Medyczne oceniło 190 pań. Ankiety przyniosły wynik 77/100. Placówka znalazła się w gronie dziewięciu najwyżej ocenionych w całej Polsce. W województwie śląskim jest druga, zaraz po Szpitalu Powiatowym Zawiercie.

- Pod uwagę brane jest łącznie 371 placówek. Cieszymy się, że nasz szpital został doceniony i tak wysoko oceniony - stwierdzają władze Piekar Śląskich.

Maluchy na brzuchy!

To jeszcze nie koniec dobrych wieści. Pod koniec września placówka pochwaliła się kolejnym osiągnięciem również związanym z opieką nad najmniejszymi pacjentami.

- Nasz szpital został wyróżniony srebrem "Maluchy na brzuchy" 2022, czyli w jedynym takim rankingu w Polsce dla szpitali pod względem przestrzegania prawa do dwugodzinnego i nieprzerwanego kontaktu skóra do skóry po porodzie - cieszą się pracownicy szpitala.
Maluchy na Brzuchy
Sesje zdjęciowe noworodków w Piekarach

Może Cię zainteresować:

Piekarska porodówka wykonuje stylizowane sesje noworodków. Są zajączki, księżniczki i książęta

Autor: Martyna Urban

13/05/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon