Mieszkaniec Piekar Śląskich zatrzymany za jazdę po pijaku. Miał ponad promil alkoholu w organizmie

Mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany przez policję w Bytomiu. Okazało się, że prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości nie było jego jedynym przewinieniem.

Policja Śląska
Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca osobówki zatrzymany ostatnio przez policjantów na jednej z dróg w Bytomiu.

Pijany kierowca z Piekar Śląskich zatrzymany w Bytomiu

Wczoraj, czyli we wtorek 15 lutego 2022 r. tuż przed godziną 18:00 policjanci ruchu drogowego z Bytomia zatrzymali na ulicy Siemianowickiej mężczyznę, który kierował samochodem marki BMW. Po dokładniejszym sprawdzeniu kierowcy okazało się, że ma on na koncie kilka przewinień.

Badanie alkomatem wykazało u 61-letniego mieszkańca Piekar Śląskich ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto amator "jazdy na podwójnym gazie" nie miał uprawnień do kierowania, ponieważ miał orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Piekarach Śląskich. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Nowe, wyższe mandaty za jazdę po pijaku

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje nowy, znacznie bardziej surowy, taryfikator mandatów. Za jazdę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających można otrzymać mandat w wysokości 2500 złotych.

W 2021 roku Śląska Policja odnotowała 2196 wypadków, w których zginęło 145 osób, a 2572 zostały ranne. To o 198 wypadków mniej niż w 2020 roku i aż 775 mniej niż w roku 2019. Jednak ciągle bardzo dużo osób prowadzi samochód pod wpływem alkoholu. W 2021 roku aż 7563 osoby wsiadły za kierownicę po pijanemu - to prawie 2 tysiące więcej zatrzymanych niż w roku 2020.

Czytaj też:

Subskrybuj piekary.info

google news icon