Liczne dewastacje na Osiedlu na Lipce. Wandale zniszczyli płoty, ogrodzenia i ściany budynków

Kolejny akt dewastacji na terenie Piekar Śląskich. Tym razem wandale zniszczyli płoty, mury, ściany budynków i słupy na Osiedlu na Lipce. Akty dewastacji nie zostały uchwycone przez monitoring, dlatego mieszkańcy proszą o kontakt świadków zdarzeń.

Tym razem celem dewastatorów padło Osiedle na Lipce. Wandale licznymi "graffiti" pomalowali płoty, mury, ogrodzenia, ściany budynków rozdzielni, pojemniki na odzież używaną oraz wiele innych obiektów.

- Muszę przyznać, że nigdy nie zrozumiem motywacji ludzi, którzy łapią za spray i niszczą wszystko co napotkają na swojej drodze - komentuje zajście Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta. - Nie ma to nic wspólnego ze sztuką, graffiti (które zresztą przy garażach na Lipce powstało LEGALNIE i jest ozdobą), czy wyrażaniem czegokolwiek wartościowego - dodaje.

Większość graffiti stworzona została przez zagorzałych kibiców okolicznych klubów piłkarskich - Ruchu Chorzów oraz Górnika Zabrze.

Świadkowie proszeni są o pomoc

Akty wandalizmu nie zostały uchwycone przez kamery monitoringu, dlatego też mieszkańcy i zarząd miasta prosi, by jakiekolwiek informacje w sprawie zgłaszać mailowo do piekarskiej komendy policji na adres: dzielnicowy.piekary.2@piekary.ka.policja.gov.pl lub osobiście.

Przypomnijmy, że zgodnie z artykułem 63a paragrafem pierwszym: "Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny."

Dewastacja budynku przy ul. Kleeberga

Może Cię zainteresować:

Dewastacja budynku na ulicy Kleeberga. Chuligan z Bytomia został zatrzymany

Autor: Martyna Urban

04/01/2023

Zniszczenia osiedle Wieczorka

Może Cię zainteresować:

Kolejne dewastacje w Piekarach Śląskim. Tym razem podczas budowy ścieżki rowerowej

Autor: Martyna Urban

28/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon