Dewastacja budynku na ulicy Kleeberga. Chuligan z Bytomia został zatrzymany

W połowie czerwca 2022 roku doszło do dewastacji ściany budynku przy ulicy Kleeberga. Nieznany sprawca namalował sprejem napis "420". Dzięki monitoringowi zainstalowanemu na budynku Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej udało ustalić się tożsamość chuligana. Okazało się, że sprawcą jest niepełnoletni bytomianin.

Krzysztof Turzański
Dewastacja budynku przy ul. Kleeberga

We wtorek, 3 stycznia zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Turzański poinformował, że udało ustalić się tożsamość chuligana, który w czerwcu 2022 roku na ścianie budynku przy ul. Kleeberga 11 namalował sprejem napis "420". Liczba ta, to symbol slangowy w kulturze związany z konopiami.

- Trochę to trwało, ale wreszcie udało się zidentyfikować i ustalić dane sprawcy zniszczenia elewacji na budynku Kleeberga 11. Chwila zabawy będzie kosztowna. Ponieważ jest nieletni – odpowiedzialność poniosą rodzice. Sprawa prawdopodobnie będzie toczyła się dwutorowo, bo mówimy o odpowiedzialności karnej i cywilnej - tłumaczy Krzysztof Turzański.

Zdarzenie uwiecznił monitoring

Przypomnijmy, że do dewastacji doszło w drugiej połowie czerwca 2022 roku. Na nagraniu z monitoringu zamontowanego na budynku Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej widać, jak grupa młodzieży najpierw maluje sprejem po jezdni, a następnie jeden z nastolatków tuż obok przystanku komunikacji miejskiej niszczy ścianę budynku.

To nie pierwsza dewastacja z udziałem młodych mieszkańców Bytomia. W kwietniu 2022 roku grupa młodzieży zdewastowała świeżo wyremontowaną Kapliczkę Maria Hilf. Chuliganie zerwali wówczas dachówka z budynku oraz zniszczyli kamery monitoringu. Szkody opiewały na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tożsamość młodzieży została zidentyfikowana po tygodniu od zdarzenia.

Młodzi wandale zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf

Może Cię zainteresować:

Wandale, którzy zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf złapani. Bytomska młodzież poniesie konsekwencje

Autor: Martyna Urban

22/04/2022

Dewastacja kapliczki Marii Hilf

Może Cię zainteresować:

Dewastacja Kapliczki Marii Hilf została wyceniona na kilkadziesiąt tysięcy zł. Sprawcy staną przed sądem

Autor: Martyna Urban

09/09/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon