Wandale, którzy zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf złapani. Bytomska młodzież poniesie konsekwencje

Grupa młodych wandali, która 14 kwietnia zdewastowała Kapliczkę Maria Hilf została zidentyfikowana przez piekarską policję. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że młodzież mieszka w Bytomiu. Obecnie trwają czynności na piekarskim komisariacie

22 kwietnia w godzinach porannych policjanci z piekarskiej komendy zidentyfikowali młodych wandali, któzy zdewastowali kapliczkę 14 kwietnia. Wówczas zerwana została dachówka oraz zniszczone kamery monitoringu. - Osoby zapisane na nagraniach monitoringu przebywają na komendzie, w celu złożenia zeznań. Trwa przesłuchanie. Mogę potwierdzić, że schwytane zostały wszystkie osoby, biorące udział w akcie wandalizmu - tłumaczy Łukasz Czepkowski, oficer prasowy komendy.

- Zidentyfikowaliśmy sprawców - dziękuję wszystkim za reakcję. Dane przekazane na policję, kryminalni prowadzą czynności. Młodzież nie uniknie konsekwencji. Mam nadzieję, że będzie to bolesna nauczka i przestroga dla innych. Stop dewastacjom w naszym mieście! - mówi Krzysztof Turzański.

Młodzi, niewychowani

14 kwietnia w godzinach popołudniowych grupa bytomskiej młodzieży zdemolowała odnowioną Kapliczkę Maria Hilf. Obiekt sakralny niedawno przeszedł gruntowny remont za kwotę 550 tysięcy złotych. Młodzież zdemolowała kapliczkę i zniszczyła kamery.

- Dzięki zapisowi z monitoringu ich twarze zostały uwiecznione- wyjaśniał Wojciech Maćkowski, rzecznik UM w Piekarach Śląskich. Liczymy na to, że przez udostępnienie nagrania ktoś wskaże młodych wandali. W kapliczce zniszczone zostały kamery oraz zerwane fragmenty pokrycia dachu. Starty sięgają kilkaset tysięcy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Młodzi chuligani zdewastowali kapliczkę

Młodzi wandale zdewastowali odnowioną kapliczkę Maria Hilf

Kolizja z drzewem piekary

Pijany kierowca urządził sobie wyścig i wjechał w drzewo

Kradzież katalizatorów piekary

Złodzieje katalizatorów powrócili na piekarskie ulicy

Prelekcje w Piekarach

Policyjne "Gadki z Psem" w piekarskich szkołach

Amfetamina 100 działek piekarzanina

100 działek amfetaminy w rękach piekarzanina

Pożar straż

Pijany piekarzanin nieudolnie rozpalał ognisko

Wzorowy mieszkaniec

Młody mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę