Wandale, którzy zniszczyli Kapliczkę Maria Hilf złapani. Bytomska młodzież poniesie konsekwencje

Grupa młodych wandali, która 14 kwietnia zdewastowała Kapliczkę Maria Hilf została zidentyfikowana przez piekarską policję. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że młodzież mieszka w Bytomiu. Obecnie trwają czynności na piekarskim komisariacie

22 kwietnia w godzinach porannych policjanci z piekarskiej komendy zidentyfikowali młodych wandali, któzy zdewastowali kapliczkę 14 kwietnia. Wówczas zerwana została dachówka oraz zniszczone kamery monitoringu. - Osoby zapisane na nagraniach monitoringu przebywają na komendzie, w celu złożenia zeznań. Trwa przesłuchanie. Mogę potwierdzić, że schwytane zostały wszystkie osoby, biorące udział w akcie wandalizmu - tłumaczy Łukasz Czepkowski, oficer prasowy komendy.

- Zidentyfikowaliśmy sprawców - dziękuję wszystkim za reakcję. Dane przekazane na policję, kryminalni prowadzą czynności. Młodzież nie uniknie konsekwencji. Mam nadzieję, że będzie to bolesna nauczka i przestroga dla innych. Stop dewastacjom w naszym mieście! - mówi Krzysztof Turzański.

Młodzi, niewychowani

14 kwietnia w godzinach popołudniowych grupa bytomskiej młodzieży zdemolowała odnowioną Kapliczkę Maria Hilf. Obiekt sakralny niedawno przeszedł gruntowny remont za kwotę 550 tysięcy złotych. Młodzież zdemolowała kapliczkę i zniszczyła kamery.

- Dzięki zapisowi z monitoringu ich twarze zostały uwiecznione- wyjaśniał Wojciech Maćkowski, rzecznik UM w Piekarach Śląskich. Liczymy na to, że przez udostępnienie nagrania ktoś wskaże młodych wandali. W kapliczce zniszczone zostały kamery oraz zerwane fragmenty pokrycia dachu. Starty sięgają kilkaset tysięcy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Młodzi chuligani zdewastowali kapliczkę

Młodzi wandale zdewastowali odnowioną kapliczkę Maria Hilf

Piekarzanka oszukana sposobem na kryptowaluty

Piekarzanka straciła 50 tys. zł "inwestując" w kryptowaluty

Oszustwo na pracownika banku

Rośnie liczba wyłudzeń sposobem na tzw. "pracownika banku"

Kolizja z drzewem piekary

Pijany kierowca urządził sobie wyścig i wjechał w drzewo

Zatrzymania osób poszukiwanych piekary

14 osób zatrzymanych przez piekarskich policjantów

Kontrole policji piekary

Po raz trzeci złapana za jazdę na "podwójnym gazie"

Wypadek piekary śląskie

Zderzenie na skrzyżowaniu ulic Ziętka i Konstytucji 3 Maja