Kolejna ustawka w Piekarach. Uczestnicy spotkali się ze zwycięzcą tegorocznej "Rowerowej Stolicy Polki

W Piekarach odbyła się VII edycja Ustawki Sportowej. Uczestnicy wydarzenia spotkali się w parku w Kamieniu, by pokonać wspólnie dystans 6 kilometrów. Oprócz tego społeczność mogła skorzystać z prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze oraz minimalizacji kradzieży roweru.

KMP Piekary Śląskie
Ustawka sportowa

VII Piekarska Ustawka Sportowa za nami

Uczestnicy spotkali się 28 lipca o godzinie 18.00 przy fontannie w parku w Kamieniu, by wspólnie pokonać trasę 6 kilometrów w czasie nieprzekraczającym jednej godziny. Od godziny 16.30 na chętne osoby czekali strażnicy miejscy, którzy oznaczali rowery. W wydarzeniu udział wzięli piekarscy policjanci.

- Aspirant Michał Szydłowski z piekarskiej drogówki podsumował ostatni miesiąc pod kątem bezpieczeństwa na piekarskich drogach, natomiast dzielnicowy aspirant Rafał Majchrzak opowiedział o kampanii społecznej "Nie reagujesz-akceptujesz" oraz jak prawidłowo zabezpieczyć swój jednoślad, aby zminimalizować ryzyko jego kradzieży- informuje piekarska komenda policji.

Natomiast druhowie z Brzezin Śląskich i Dąbrówki Wielkiej opowiedzieli uczestnikom na czym polega ich służba, a Pan Kazimierz Mucha, który w czerwcu zdobył pierwsze miejsce w indywidualnej rywalizacji w ramach "Rowerowej Stolicy Polski" opowiedział o tym, jak przejechał na rowerze 8301 km w 30 dni.

- Ciepłe dni to okazja na korzystanie z jednego z ulubionych środków transportu- roweru. Służy nam nie tylko w codziennym życiu, jako alternatywa dla samochodu. Chętnie wykorzystywany jest także do uprawiania sportu bądź po prostu dla rozrywki. Wszechstronność i przydatność to nie jedyne zalety roweru. Coraz częściej, dzięki atrakcyjnemu wyglądowi lub dobremu wyposażeniu zwraca na siebie także uwagę otoczenia. Niestety nie tylko rowerzystów, ale i złodziei - podsumowują policjanci.

Ustawka w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Na piekarskiej ustawce zjawili się policjanci. Uczestnicy otrzymali upominki na mecie [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

23/02/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon