Jak zostać wolontariuszem podczas PKO Piekarskiego Półmaratonu? Wolne miejsca czekają

W lipcu będzie mieć miejsce duża sportowa impreza, która na dobre zagościła w naszym mieście. Do jej organizacji poszukuje się osób chętnych do pomocy. Jak można się zgłosić?

UM Piekary Śląskie
Piekary slaskie polmaraton

PKO Piekarski Półmaraton szuka wolontariuszy

Już za nieco ponad miesiąc w mieście spotkają się miłośnicy długodystansowych biegów oraz porządnych wyzwań. Odbędą się: 5. PKO Piekarskim Półmaraton i Nocna zaDyszka. 20 lipca mieszkańcy będą mogli wziąć udział lub obserwować nocne zmagania zawodników. Organizatorzy zapraszają także osoby zainteresowane pomocą przy przeprowadzeniu tej niemałej imprezy. Wykazać mogą się chętni od 16. roku życia. To dobra okazja dla młodzieży, żeby zdobyć trochę doświadczenia przy przygotowywaniu plenerowych eventów, wpis do pierwszego CV czy nawiązać nowe znajomości.

- W związku z organizacją tak dużej imprezy sportowej i koniecznością zabezpieczenia poszczególnych ulic, jak co roku poszukujemy chętnych wolontariuszy do pomocy przy zabezpieczeniu trasy biegu. Zbiórka wszystkich chętnych wolontariuszy nastąpi w sobotę 20 lipca o godz. 18:00 na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3, a następnie wolontariusze rozmieszczeni zostaną na trasie biegu. Całość zabezpieczenia zakończy się o godz. 24:00 - podają urzędnicy miejscy.

Jak można się zgłosić? Z organizatorami skontaktujemy się, dzwoniąc pod numer: 327681010 oraz pisząc na adres: sportpiekary@mosir.piekary.pl lub sportpiekary@interia.pl. Zapisy są przyjmowane do 15 lipca. W ramach podziękowania każdy wolontariusz otrzyma pamiątkowy gadżet, a także prowiant.

Tymczasem biegacze przygotowują się do 5. PKO Piekarskiego Półmaratonu oraz Nocnej zaDyszki. Miłośnicy aktywności fizycznej mogą zarejestrować się poprzez stronę internetową zapisów. Aktualnie na liście jest już 1028 osób. Zawodnicy mogą pokonać dystans 21,0975 km lub zmierzyć się z nieco łatwiejszym zadaniem przemierzenia 10 km.

- Zarówno ci, którzy kochają bieganie, jak i ci, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem, ucieszą się z informacji, że trwa odliczanie do kolejnej edycji biegowego święta - zachęcają urzędnicy miejscy.
Za nami 4 PKO Piekarski Półmaraton i Nocna za Dyszka

Może Cię zainteresować:

Za nami 4. PKO Piekarski Półmaraton i Nocna zaDyszka

Autor: Redakcja

23/07/2023

Charytatywny bieg durś

Może Cię zainteresować:

Pobiegli, by wesprzeć Warsztaty Terapii Zajęciowej. VII Bieg Pomagamy Durś za nami [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

11/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon