Za nami 4. PKO Piekarski Półmaraton i Nocna zaDyszka

W sobotę, 22 lipca 2023 r., odbył się 4. PKO Piekarski Półmaraton połączony z Nocną zaDyszką. Na starcie pojawiło się ponad 900 biegaczy.

Start i meta znajdowały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3, a zawodnicy biegli ulicami: gen. Maczka, Jana Pawła II, Bytomską, Józefską. Uczestnicy Półmaratonu musieli pokonać trasę dwukrotnie, dodatkowo zaliczając tak zwaną „agrafkę” przy Kopcu Wyzwolenia.

Wśród mężczyzn 4. PKO Piekarski Półmaraton wygrał Stanisław Piela z czasem 1:13:04. Drugi był Adrew Kurowski 1:15:46, a trzeci Paweł Wylężek, który pokonał trasę z czasem 1:17:11. Z kolei wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Bodnar, która przebiegła trasę w czasie 1:26:49. Obok niej, na podium stanęły Dominika Brol 1:28:02 oraz Anna Waliduda 1:30:14

Na dystansie dziesięciu kilometrów (Nocna zaDyszka) w klasyfikacji mężczyzn najszybszy okazał się Abderrahim Elasri 32:49, który wyprzedził Matusza Pawełczaka 33:21. Tuż za nimi na metę przybiegł Andrzej Nowak z czasem 34:43. Najlepszą wśród kobiet była Barbara Pawełczak, która zakończyła bieg z czasem 36:31. Tuż za nią na linii mety znalazły się Magda Skorek 42:22 i Dorota Redzik 42:31.

W biegu na 10 km wzięła także udział prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj. Ukończyła go z czasem 46 min 38 sek., co dało jej drugie miejsce w kategorii.