Pobiegli, by wesprzeć Warsztaty Terapii Zajęciowej. VII Bieg Pomagamy Durś za nami [ZDJĘCIA]

Po raz VII w Piekarach odbył się charytatywny Bieg Pomagamy Durś. Ponad dwustu zawodników pobiegło, by zebrać fundusze dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zawody odbyły się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kolejny Bieg Pomagamy Durś za nami

W niedzielę, 10 września po raz kolejny w Piekarach dziesiątki zawodników pobiegło dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. Trasa wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Lecymy Durś wiodła przez Las Dioblina na dystansie 5 km. Natomiast dla najmłodszych uczestników przygotowano biegi na odcinkach 200, 400 i 600 metrów.

Na starcie zawodów stanęło ponad dwustu biegaczy i nordic walkerów. Wśród kibiców znaleźli się: Łukasz Ściebiorowski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, ale i Gabriela Morawska-Stanecka – wicemarszałek Senatu, obecni też byli radni Bartosz Szołtysik i Stanisław Plajzner.

Na samym początku rywalizacji udział wzięli najmłodsi. Bieg na dystansie 5 kilometrów rozpoczał się z kolei o godzinie 13.00. Przypomnijmy, że wszystkim zawodnikom przyświecał jeden cel – zbiórka funduszy na cele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. Chętni mogli ponadto zakupić dziś wypieki, jak i przedmioty wytwarzane przez podopiecznych WTZ, wśród których znalazły się kartki okolicznościowe, świeczniki i inne ozdoby.

Bieg pomagamy durś piekary ślaskie

Może Cię zainteresować:

Piekarzanie pobiegną dla podopiecznych WTZ. Wyruszy kolejna edycja charytatywnej imprezy

Autor: Urszula Gołkowska

06/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon