Piekarzanie pobiegną dla podopiecznych WTZ. Wyruszy kolejna edycja charytatywnej imprezy

W najbliższy weekend miłośnicy aktywnego stylu życia będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, które ma także wymiar pomocowy. Uwaga! Zapisy trwają tylko do jutra, 7 września!

UM Piekary Śląskie
Bieg pomagamy durś piekary ślaskie

"Pomagamy Durś” dla podopiecznych WTZ

Jeśli lubicie biegać lub chodzić z kijkami, a do tego dysponujecie wolną niedzielą - ta impreza jest właśnie dla Was! 10 września w Piekarach Śląskich będzie mieć miejsce kolejna, siódma już edycja wydarzenia Bieg "Pomagamy Druś". W jej ramach odbędą się zawody dziecięce (o godzinie 11:00), bieg dla starszych uczestników oraz marsz nordic walking (o godzinie 13:00). Wydarzenie zostało zainicjowane na rzecz podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowych w Piekarach Śląskich. Start i meta biegu będą mieć miejsce na stadionie MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich.

- Trasa biegu oraz trasa Nordic Walking to pętla o długości 5 km o łagodnym profilu, która wiedzie przez Las Dioblina w Piekarach Śląskich w 95% drogą szutrową. Będzie ona oznaczona co 1 km, w newralgicznych punktach wolontariusze będą wskazywali drogę - podają organizatorzy.

Kategorie biegowe i marszowe imprezy:

 • kategoria OPEN kobiet i mężczyzn na dystansie 5 km
 • kategoria OPEN kobiet i mężczyzn Marsz Nordic Walking 5 km
 • kategoria OPEN niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn na dystansie 5 km
 • kategoria OPEN niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn Marsz Nordic Walking 5 km
 • kategoria najlepszy mieszkaniec Piekar Śląskich kobiet i mężczyzn na dystansie 5 km
 • kategoria najlepszy mieszkaniec Piekar Śląskich Marsz kobiet i mężczyzn Nordic Walking 5 km
 • kategoria najlepszy niepełnosprawny mieszkaniec Piekar Śląskich kobiet i mężczyzn na dystansie 5 km
 • kategoria najlepszy niepełnosprawny mieszkaniec Piekar Śląskich kobiet i mężczyzn Marsz Nordic Walking 5 km
 • bieg dziecięcy: rocznik 2019 r. i młodsze – 200 metrów
 • bieg dziecięcy: rocznik od 2014 r. – 2018 r. – 400 metrów
 • bieg dziecięcy: rocznik 2013 r. i starsze – 600 metrów
- Opłata startowa wynosi 40 zł od osoby na Bieg i Marsz Nordic Walking, zaś 20 zł od osoby na biegi dla dzieci. Nic nie płacą startujące osoby niepełnosprawne. Istnieje możliwość zapisów oraz opłaty w dniu zawodów w biurze zawodów przy ul. Olimpijskiej 3 od godz. 10:00 do 12:30, jednak w takim wypadku opłata wyniesie 50 zł. Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi - dodają organizatorzy.

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik otrzyma: pamiątkowy medal z zawodów, posiłek regeneracyjny, wodę, pakiet startowy, udział w losowaniu nagród, profesjonalny pomiar czasu firmy Timing4u (chip startowy zwrotny po biegu), obsługę medyczną, zdjęcia w trakcie biegu oraz na ściance.

Jakie nagrody przygotowano dla najlepszych? W ramach VII Biegu Charytatywnego "Pomagamy Durś" na pierwszych trzech zawodników w każdej dorosłej kategorii czekają statuetki i dyplomy. Dodatkowo wśród uczestników rozlosowana zostanie trzydniowa wycieczka do Pragi dla dwóch osób. Zainteresowani biegiem powinni się pospieszyć z zapisami. Rejestracja online trwa tylko do jutra, 7 września. Jest prowadzona przez stronę internetową wydarzenia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon