Co nowego w ramach inicjatywy lokalnej? Kolejne dwa projekty do realizacji

W Piekarach Śląskich możliwe będzie wykonanie dwóch zadań zgłoszonych przez społeczność miasta. Oba dotyczą najmłodszych użytkowników.

UM Piekary Śląskie
Piekary slaskie inicjatywa lokalna

Inicjatywa lokalna w Piekarach Śląskich

Kolejna edycja akcji za nami. Przypomnijmy, że mieszkańcy mają okazję zgłosić swoją inicjatywę do prezydenta miasta. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, samorząd pomaga w jego realizacji.

- Inicjatywa lokalna jest sposobem na zaangażowanie mieszkańców miasta. Przypomina nieco prace społeczne. Pomysłodawcy, którzy chcą podjąć działania na rzecz szeroko pojętej społeczności lokalnej, mogą zgłosić chęć wykonania zaplanowanego przez siebie zadania i porozumieć się z miastem w celu jego realizacji - podają urzędnicy.

Projekty są przyjmowane cztery razy w roku. Można je składać do: 1 marca, 1 czerwca, 1 września i 1 grudnia. Dzięki akcji w mieście zrealizowane zostaną nowe projekty. Skorzystają z nich mali mieszkańcy. Przed nami organizacja Wielobojów Sprawnościowych dla dzieci, a także doposażenie placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.

Termomodernizacja roczkowskiego piekary slaskie 2

Może Cię zainteresować:

Piekary Śląskie: Termomodernizacja przy ul. Roczkowskiego zakończona. Inwestycja możliwa dzięki programowi TERMO

Autor: Redakcja

06/06/2024

Piekary slaskie budzet obywatelski

Może Cię zainteresować:

Budżet Obywatelski na 2025 rok. Co ciekawego zaproponowali mieszkańcy tym razem?

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon