Akcja "Piekarska Wymiana Ciepła" została rozpoczęta. Radny zachęca do podzielenia się ocieplaną odzieżą

Z uwagi na powrót zimy i niskich temperatur piekarski radny - Daniel Pliszka zorganizował popularną w innych miastach akcję "Wymiana Ciepła". Dzięki inicjatywie osoby, które nie miały dostępu do ocieplanej odzieży, mogą bezpłatnie skorzystać z powieszonych kurtek na wieszaku przy dworcu autobusowym.

Przy dworcu autobusowym na Osiedlu Wieczorka został postawiony stelaż, na którym powieszono 20 kurtek. Akcja pod nazwą "Piekarska Wymiana Ciepła" została zorganizowana przez radnego Daniela Pliszkę.

- Zainspirowany ogólnopolską akcją “Wymiana Ciepła” oraz innymi tego typu akcjami w miastach ościennych - pomyślałem, że Piekary również powinny mieć swój wieszak - wyjaśnia samorządowiec.

Dzięki inicjatywie osoby w potrzebie będą mogły zaopatrzyć się w ciepłą odzież, która w ostatnich dniach przydaje się bardziej niż zwykle. Osoby zainteresowane akcją na wieszakach mogą pozostawić: kurtki, polary, swetry, szaliki i czapki.

Najważniejsze założenia akcji

Radny Daniel Pliszka prosi, by mieszkańcy, którzy chcą wesprzeć akcję przynosili tylko czystą i uszanowaną odzież, która będzie nadawała się do ponownego użytku. Obecnie przy dworcu pozostawiono 20 wieszaków, w razie konieczności zostaną dołożone kolejne.

Strefa "Piekarskiej Wymiany Ciepła" będzie kontrolowana co najmniej raz dziennie. Radny zaznacza, że dworzec autobusowy jest monitorowany, co powinno być przestrogą dla złodziei i wandali.

Śmietniki na Os Wieczorka

Może Cię zainteresować:

Mieszkańcy os. Wieczorka zapłacą karę za brak segregacji śmieci. "Śmieci wyrzucają osoby spoza osiedla"

Autor: Martyna Urban

02/12/2022

Oznaczenia bloków Piekary

Może Cię zainteresować:

Na osiedlu Wieczorka pojawiły się kolejne nowe oznaczenia bloków. O zmianę wnioskowali mieszkańcy

Autor: Martyna Urban

17/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon