Na osiedlu Wieczorka pojawiły się kolejne nowe oznaczenia bloków. O zmianę wnioskowali mieszkańcy

Mieszkańcy bloków na osiedlu Wieczorka doczekali się nowych oznaczeń budynków mieszkalnych. Dotychczasowe oznakowania były za małe i nieczytelne. O zmianę wnioskowali piekarzanie, ale także radny Daniel Pliszka i społecznik Marcin Kobyłecki.

Na osiedlu wieczorka pojawiły się kolejne nowe oznaczenia bloków mieszkalnych. Pierwsza część inicjatywy została rozpoczęta w pierwszej połowie września. O zmianę oznaczeń wnioskowali mieszkańcy, którzy wyjaśniali, że dotychczasowe są nieczytelne, co może utrudniać prace służb.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy miasta, pojawienia się nowych oznaczeń jest końcowym etapem rewitalizacji budynków.

- Konsekwentnie remontowaliśmy kolejne budynki, naprawialiśmy dachy, odnawialiśmy klatki schodowe, stawialiśmy nowe śmietniki i instalowaliśmy kamery monitoringu - wyjaśnia Wojciech Maćkowski. -Przyjęliśmy prostą zasadę: najpierw ogrzewanie i ocieplenie, następnie klatki schodowe, chodniki, drogi i parkingi, a na końcu zieleń i mała architektura - dodaje.

Niewielka, ale ważna zmiana

O zmianę oznakowania wnioskowali również radny Daniel Pliszka oraz społecznik Marcin Kobyłecki. Radny podkreśla, że taka zmiana poprawi funkcjonalność osiedla.

- Ktoś może powiedzieć, że to niepotrzebne, ale pamiętajmy! W nagłych przypadkach (pogotowie, straż, policja) trafiać będzie bez zbędnych stratnych sekund - wyjaśnił radny.

Nowe oznaczenia bloków zostały wykonane na budynkach przy ulicach: Jana Pawła II, Gen. S. Maczka, Armii Krajowej oraz Księdza G. Waculika.

Subskrybuj piekary.info

google news icon