Żywa szopka na Placu Rajskim. Piekarskie Betlejem po raz kolejny wzbudza zainteresowanie [GALERIA]

Na Placu Rajskim obok Bazyliki Najświętszej Maryi Panny i Świętego Bartłomieja w wigilię otwarto żywą i ruchomą szopkę. Jak co roku nie zabrakło w niej żywych zwierząt i figur przedstawiających postacie historyczne.

Oficjalne otwarcie szopki nastąpiło po pasterce, która odbyła się w wigilię w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. W Piekarskim Betlejem jak co roku nie zabrakło żywych zwierząt i figur przedstawiających postacie historyczne. Szopka będzie czynna do 22 stycznia w godzinach 9:00 - 17:30. Wstęp jest bezpłatny.

Piekarskie Betlejem na tle innych śląskich szopek wyróżnia się umieszczeniem przy żłobku figur znanych postaci historycznych. Odwiedzający mogą zobaczyć tam między innymi: Jana III Sobieskiego, który przed wymarszem na Wiedeń miał odwiedzić Piekary. Między figurami można znaleźć również żywe zwierzęta, takie jak owce, kucyki, alpaki czy oślicę.

Wspólne kolędowanie i konkursy dla dzieci

Oprócz tego jak co roku odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących żłóbkowi. Będą nieszpory kolędowe, wspólne kolędowanie oraz konkurs kolęd dla dzieci, który zaplanowano na 10:30 w sobotę, 31 grudnia. 6 stycznia nie zabraknie także tradycyjnego orszaku Trzech Króli.

Piekarskie Betlejem

Może Cię zainteresować:

Żywa i ruchoma szopka w Piekarach Śląskich. Będzie można zobaczyć ją na Rajskim Placu

Autor: Martyna Urban

22/12/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon