Żywa i ruchoma szopka w Piekarach Śląskich. Będzie można zobaczyć ją na Rajskim Placu

Jak co roku na Rajskim Placu przed Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej stanie tradycyjna bożonarodzeniowa szopka. Żłóbek będzie wyróżniał się dzięki umieszczonym historycznym postaciom, jak np. Jan III Sobieski, który miał odwiedzić Piekary przed marszem pod Wiedeń.

UM w Piekarach Śląskich
Piekarskie Betlejem

Oficjalne otwarcie szopki zaplanowano w wigilię - po pasterce, która rozpocznie się o godzinie 21:30. Natomiast w pozostałe dni (od 25 grudnia) Piekarskie Betlejem będzie od 9:00 do 17.30. Szopka zostanie otwarta dla zwiedzających do 22 stycznia. Wstęp jak co roku będzie bezpłatny.

Wyjątkowa piekarska szopka

W żłóbku na piekarskim wzgórzu będzie można znaleźć m.in. figurkę króla Jana III Sobieskiego, który miał odwiedzić Piekary Śląskie przed marszem na Wiedeń, gdzie rozprawił się z turecką nawałą. Goście zobaczą również Jana Pawła II, czy też ks. Jerzego Popiełuszkę. Poza figurkami będą również żywe zwierzęta - osiołek, kuce, kózki i owieczki.

Oprócz tego jak co roku odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących żłóbkowi. Będą nieszpory kolędowe, wspólne kolędowanie oraz konkurs kolęd dla dzieci, który zaplanowano na 10:30 w sobotę, 31 grudnia. 6 stycznia nie zabraknie także tradycyjnego orszaku Trzech Króli.

Piekarskie Betlejem

Subskrybuj piekary.info

google news icon