Zygmunt Chojna z Piekar na podium Mistrzostw Europy. Wziął udział w biegu Spartana

Zygmunt Chojna wystartował w Mistrzostwach Europy OCR Spartana w Andorze. Piekarzanin po raz kolejny pokazał, że wiek to nie przeszkoda. Chojna stanął zdobył podium w zawodach.

Zygmunt Chojna z Piekar wicemistrzem Europy

W sobotę, 10 czerwca 62-letni Zygmunt Chojna wystartował w Mistrzostwach Europy OCR Spartana w Andorze. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 1500 sportowców z 31 krajów. Zgodnie z danymi Związku Sportów Przeszkodowych w mistrzostwach wystartowało 248 zawodników i zawodniczek z Polski.

W sobotnim biegu Zygmunt Chojna rywalizował na standardowym dystansie (Standard Course). Było to około 12 km i 52 przeszkody rozstawione na trasie. Podobnie jak dzień wcześniej pierwsi biegacze wyruszyli na trasie o godzinie 08:30, a na 16:00 odbyła się dekoracja. Piekarzaninowi udało się zdobyć drugie miejsce.

- Zdobywam Wicemistrzostwo Europy OCR Spartana w swojej kategorii wiekowej. Niestety nie udało mi się obronić tytułu z zeszłego roku, był to najtrudniejszy bieg Spartana w jakim startowałem. W czasie pierwszej godziny miałem na liczniku zrobione 4 kilometry z haczykiem, pionowe kilometrowe podejścia pokonywałem często na czworakach – oznajmił Chojna w mediach społecznościowych, prezentując fotografie z wręczenia nagród. - podsumował piekarzanin.

Przypomnijmy, że nieco ponad 7 miesięcy temu piekarzanin podczas Mistrzostw Spartan Trifecta zdobył złoty medal, wyprzedzając innych zawodników o 26 minut. W zawodach wystartował pomimo choroby.

Zygmunt Chojna

Może Cię zainteresować:

Piekarzanin zdobywa Mistrzostwo Świata Spartan Trifecta. "Pojechałem będąc przeziębiony"

Autor: Martyna Urban

08/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zbigniew Chojna

Zygmunt Chojna z Piekar po raz kolejny wygrał bieg Spartana

Zygmunt Chojna

Piekarzanin zdobył Mistrzostwo Świata Spartan Trifecta

Zygmunt Chojna Mistrzem Świata

Mieszkaniec naszego miasta Mistrzem Świata Spartan!

Kopiec

Przy Kopcu Wyzwolenia odbędą się zajęcia z jogi

Piekary Rowerową Stolicą Polski

Piekary walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Mariusz Gracka

Odszedł Mariusz Gracka

Juventus Academy

„Akcja Lato 2021” z Juventus Academy Piekary Śląskie!