Zygmunt Chojna z Piekar na podium Mistrzostw Europy. Wziął udział w biegu Spartana

Zygmunt Chojna wystartował w Mistrzostwach Europy OCR Spartana w Andorze. Piekarzanin po raz kolejny pokazał, że wiek to nie przeszkoda. Chojna stanął zdobył podium w zawodach.

Zygmunt Chojna z Piekar wicemistrzem Europy

W sobotę, 10 czerwca 62-letni Zygmunt Chojna wystartował w Mistrzostwach Europy OCR Spartana w Andorze. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 1500 sportowców z 31 krajów. Zgodnie z danymi Związku Sportów Przeszkodowych w mistrzostwach wystartowało 248 zawodników i zawodniczek z Polski.

W sobotnim biegu Zygmunt Chojna rywalizował na standardowym dystansie (Standard Course). Było to około 12 km i 52 przeszkody rozstawione na trasie. Podobnie jak dzień wcześniej pierwsi biegacze wyruszyli na trasie o godzinie 08:30, a na 16:00 odbyła się dekoracja. Piekarzaninowi udało się zdobyć drugie miejsce.

- Zdobywam Wicemistrzostwo Europy OCR Spartana w swojej kategorii wiekowej. Niestety nie udało mi się obronić tytułu z zeszłego roku, był to najtrudniejszy bieg Spartana w jakim startowałem. W czasie pierwszej godziny miałem na liczniku zrobione 4 kilometry z haczykiem, pionowe kilometrowe podejścia pokonywałem często na czworakach – oznajmił Chojna w mediach społecznościowych, prezentując fotografie z wręczenia nagród. - podsumował piekarzanin.

Przypomnijmy, że nieco ponad 7 miesięcy temu piekarzanin podczas Mistrzostw Spartan Trifecta zdobył złoty medal, wyprzedzając innych zawodników o 26 minut. W zawodach wystartował pomimo choroby.

Zygmunt Chojna

Może Cię zainteresować:

Piekarzanin zdobywa Mistrzostwo Świata Spartan Trifecta. "Pojechałem będąc przeziębiony"

Autor: Martyna Urban

08/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon