Piekarzanin zdobywa Mistrzostwo Świata Spartan Trifecta. "Pojechałem będąc przeziębiony"

Zygmunt Chojna po raz kolejny zdeklasował przeciwników w swojej kategorii wiekowej. 7 listopada podczas Mistrzostw Spartan Trifecta zdobył złoty medal, wyprzedzając innych zawodników o 26 minut. Jak zdradził pojechał na zawody jeszcze przeziębiony.

W poniedziałek, 7 listopada Zygmunt Chojna w mediach społecznościowych pochwalił się swoim ostatnim osiągnięciem. Piekarzanin po kilkutygodniowej chorobie wybrał się do Grecji, by zdobyć mistrzostwo Spartan Trifecta.

- Najbardziej obawiałem się Włocha, Francuza Francka Gouwy i Amerykanów których było 13 w mojej kategorii - wspomina przebieg zawodów Zygmunt Chojna.

Bezkonkurencyjne zwycięstwo

Zawody rozpoczęły się od najkrótszego biegu na dystansie Sprint. W rywalizacji piekarzanin zdobył przewagę nad Amerykaninem i Włochem - Marabini. Drugiego dzień, na dłuższym dystansie 12 kilometrów piekarzanin również był pierwszy.

- Mam po dwóch biegach 7 minut przewagi nad drugim zawodnikiem, za mną robi się ciasno i każdy z pierwszej dziesiątki ma szansę na podium - relacjonował zmagania sportowe.

Ostatni biegiem był tzw. "Beast" na trasie o długości ponad 24 kilometrów. Zygmunt Chojna przez niemal cały bieg zajmował pierwszą pozycję. Jednak 1,5 km przed metą piekarzanin został wyprzedzony o 40 sekund przez Amerykanina.

- Miałem ponad 24 min przewagi nad nim po dwóch biegach więc bezpośrednio mi nie zagrażał. Ostatecznie zdobywam Mistrzostwo Świata Spartan Trifecta z przewagą 24 minut- - podsumowuje Chojna.

Przypomnijmy, że 11 października - niespełna miesiąc temu Zygmunt Chojna zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Europy Spartan Race w swojej kategorii wiekowej.

Igor Garbowski

Może Cię zainteresować:

Piekarzanin trzykrotnym medalistą podczas Mistrzostw Polski. Uzyskał w dwuboju 190 kg

Autor: Martyna Urban

25/10/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zbigniew Chojna

Zygmunt Chojna z Piekar po raz kolejny wygrał bieg Spartana

Zygmnut Chojna

Zygmunt Chojna z Piekar na podium Mistrzostw Europy

Zygmunt Chojna Mistrzem Świata

Mieszkaniec naszego miasta Mistrzem Świata Spartan!

Olimpia Piekary Śląskie

Zwycięskie otwarcie sezonu Olimpii Piekary Śląskie

Renowacja hali sportowej Piekary

Koniec serii zalań na hali MOSiR w Piekarach

Siatkówka plażowa

Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS