Piekarzanin trzykrotnym medalistą podczas Mistrzostw Polski. Uzyskał w dwuboju 190 kg

Igor Garbowski zajął drugie miejsce podczas tegorocznych Mistrzostw Polski U15 w podnoszeniu ciężarów. 14-letni piekarzanin w Sokołowie Podlaskim uzyskał w dwuboju 190 kilogramów, dzięki czemu zdobył srebrny medal. Drugą lokatę uzyskał również w rwaniu oraz podrzucie.

Od 21 do 23 października w Sokołowie Podlaskim trwały Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w podnoszeniu ciężarów. Reprezentantem GKS Andaluzji był 14-letni Igor Garbowski, który od ponad trzech lat przygotowywał się do wzięcia udziału w zawodach.

- Przygotowania trwały cały czas, trenowałam pięć razy w tygodniu po około dwie godziny w godzinach popołudniowych po szkole. Najciężej jest połączyć naukę z treningami, ale daje radę - wyjaśnia Igor Garbowski.

Srebrny medal dla wytrwałego piekarzanina

W trakcie mistrzostw Igor Garbowski uzyskał w dwuboju 190 kilogramów, co dało mu drugą lokatę podczas mistrzostw. Piekarzanin zdradził nam, że był to jego drugi start w Mistrzostwach Polski do lat 15. Za pierwszym razem nie udało mu się zdobyć miejsca na podium, zajął wówczas siódmą lokatę. Jednak podczas tegorocznych zawodów dał z siebie wszystko.

- Same zawody były dla mnie wielkim oraz stresującym przeżyciem, ponieważ była to zacięta walka pomiędzy zawodnikami. Dałem z siebie wszystko, dzięki czemu zasłużoną nagrodą były 3 srebrne medale za dwubój, rwanie i podrzut - podsumowuje sportowiec.

Igor Garbowski zdradza nam, że jego największym marzeniem jest zakwalifikowanie się do polskiej kadry i wystartowanie w mistrzostwach świata.

Klub Sportowy Andaluzja

Może Cię zainteresować:

Obchody 100-lecia GKS "Andaluzja". Inscenizacja powstania i honorowe odznaczenia [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

18/07/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon