Zygmunt Chojna nie ma sobie równych. Piekarzanin po raz kolejny wygrał bieg Spartana

To już kolejny sukces piekarzanina. Na początku września Zygmunt Chojna wystartował w Spartan KOUTY NAD DESNOU: Ultra, gdzie suma przewyższeń liczyła ponad 3000 metrów. Pomimo przebiegnięcia kilku dodatkowych kilometrów piekarzanin stanął na najwyższym stopniu podium.

Zygmunt Chojna FB
Zbigniew Chojna

Zygmunt Chojna wygrał bieg Spartan, który odbył się w Czechach

W sobotę, 2 września Zygmunt Chojna wystartował w biegu Spartan KOUTY NAD DESNOU: Ultra, który odbył się w Czechach. Jeszcze przed startem piekarzanin informował, że wielokrotnie stawał na podium podobnych zawodów. Zastanawiał się też, jak rezultat osiągnie tym razem.

Jednak również w sobotę piekarzanin nie miał sobie równych. Pomimo dodatkowych kilometrów, które przebiegł wskutek pomyłki uzyskał najlepszy rezultat.

- W sobotę pobiegłem w Spartan KOUTY NAD DESNOU: Ultra/, cel jaki sobie postawiłem przed startem to ukończyć Ultra w 9-10 godzin. Niestety przez pomylenie trasy o 4 km i stracenia co najmniej 40 minut, nie udało mi się planu wykonać. Przebiegłem prawie 56 km i grubo ponad 3000 m przewyższenia. Ukończyłem bieg w czasie 10h i 9 min. co pozwoliło mi po raz 53 stanąć na pierwszym miejscu w biegach Spartana - poinformował w mediach społecznościowych Zygmunt Chojna.

Jak dodał piekarzanin, tak bardzo oszczędzał siły na trasie, że po raz pierwszy po ukończeniu biegu Ultra Spartana nie bolą go nogi. Kolejnym celem Chojny będzie bieg Spartan Trifecta Weekend Valčianska Dolina i Mistrzostwa Świata Spartan trifecta w Greckiej Sparcie.

Zygmunt Chojna
Zygmnut Chojna

Może Cię zainteresować:

Zygmunt Chojna z Piekar na podium Mistrzostw Europy. Wziął udział w biegu Spartana

Autor: Martyna Urban

13/06/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon