Zmiany w parku w Kozłowej Górze. Pojawiły się ławki, altanka czy wybieg dla psów

Mieszkańcy Piekar Śląskich zyskali nową przestrzeń wypoczynkową. Park Donnersmarcków przeszedł rewitalizację. Teraz jest tam bardziej kolorowo.

Park w Kozłowej Górze zaprasza na spacer

Zakład Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich zakończył prace. W ramach zadania "Park Donnersmarcków strefą zieleni i rekreacji" w tej przestrzeni pojawiła się nowa infrastruktura dla wypoczywających tam gości. Cała inwestycja jest warta ponad 250 tysięcy złotych.

W parku wiele się zmieniło. Wykonawca zadbał o alejki - częściowo wybrukowane, a częściowo wykonane ze żwiru. Mieszkańcy mogą zajrzeć do altany, skorzystać z nowych (20 sztuk) oraz naprawionych ławek czy wybrać się z czworonogiem na ogrodzony wybieg dla psów. Do tego park oświetlają nowe latarnie. Jak prezentuje się zrewitalizowana przestrzeń? Fotorelację można zobaczyć w powyższej galerii.

- W ten sposób kolejny fragment miasta przeszedł diametralną metamorfozę, a park stał się miejscem które mieszkańcy mogą bezpiecznie odwiedzać, także w godzinach wieczornych - stwierdzają urzędnicy miejscy.
Mdk2 po remoncie 2024 1

Może Cię zainteresować:

Młodzieżowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich po remoncie. Przebudowa kosztowała prawie 6,6 mln zł

Autor: Redakcja

12/02/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon