Młodzieżowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich po remoncie. Przebudowa kosztowała prawie 6,6 mln zł

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich po remoncie. Teraz czas na zagospodarowanie terenu wokół placówki. Zespół MDK-u może pomału szykować się do przeprowadzki.

Młodzieżowy Dom Kultury po remoncie

Zakończyła się kompleksowa przebudowa Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 przy ul. Bytomskiej. Koszt inwestycji to prawie 6,6 mln zł. Miasto pozyskało na remont dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 5 mln zł. Przeprowadzone roboty budowlane obejmowały termomodernizację, modernizację, roboty remontowe, przebudowę, adaptację, wymianę i budowę instalacji oraz dostosowanie do warunków przeciwpożarowych całego gmachu.

Zakres robót obejmował także instalację elektryczną i sanitarną. Zaplanowano również całościową przebudowę wnętrza i dostosowanie pomieszczeń wraz z ich układem do współczesnych potrzeb Młodzieżowego Domu Kultury.

Pozostało zagospodarować teren wokół placówki

Teraz będzie możliwe prowadzenie zająć o charakterze artystycznym, sportowym oraz językowym dla dzieci i młodzieży.

- Staraliśmy się zachować oryginalne elementy, aby w ten sposób połączyć nowoczesność z zabytkowym charakterem gmachu. Przebudowa prowadzona była w formule zaprojektuj i wybuduj. W jej ramach najpierw odbyło się opracowanie kompletnej i kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę - mówi rzecznik piekarskiego Urzędu Miasta Wojciech Maćkowski.

W drugim etapie inwestycji zagospodarowany zostanie teren wokół placówki, powstanie otwarta przestrzeń parkowo-rekreacyjna, wraz z elementami małej architektury. Uzgodniono już z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków sposób zagospodarowania terenu. Pozyskano również pieniądze na dalsze prace w kwocie 2 mln zł.

Krzysztof-Turzański

Może Cię zainteresować:

,,Któregoś dnia posłowie dadzą sobie po pysku". Krzysztof Turzański o zdziczeniu obyczajów i brutalizacji języka

Autor: Szymon Karpe

12/02/2024

Piekary slaskie walentynki

Może Cię zainteresować:

Walentynkowe koncerty w Piekarach Śląskich. Gdzie można się wybrać z okazji święta zakochanych?

Autor: Urszula Gołkowska

09/02/2024

Dawna SP13

Może Cię zainteresować:

Będzie można kupić starą "trzynastkę" w Kamieniu. Przetarg odbędzie się już w kwietniu

Autor: Redakcja

08/02/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon