Zbliża się 1 listopada. Jakie zmiany w ruchu drogowym czekają nas w Piekarach Śląskich?

Już od jutra, 27 października, kierowcy będą musieli zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie. Wprowadzone zostaną pierwsze zmiany związane z 1 listopada. W których miejscach trzeba będzie uważać?

Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich
Piekary slaskie 1 listopada

Zmiany w ruchu drogowym w Piekarach

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji wielu mieszkańców wyruszy w trasę, by odwiedzić groby swoich najbliższych. Policjanci ostrzegają, że czas ten wiąże się z dużym natężeniem ruchu drogowego. Należy spodziewać się utrudnień na jezdniach.

- Apelujemy o ostrożność, rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz noszenie odblasków! - przypominają mundurowi.

By ułatwić transport kierowcom i ich pasażerom, w Piekarach Śląskich wprowadzone zostaną zmiany w ruchu. Mają one umożliwić sprawniejszy dojazd do cmentarzy. Co się zmieni?

 • Na ul. Kalwaryjskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. gen. Ziętka do ul. Bytomskiej. Na ul. Bytomskiej ustawione zostaną odpowiednie znaki drogowe i bariera.
 • Na ul. Bednorza od skrzyżowania z ul. Wentylacyjną do ul. Frenzla (prawa strona) zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się.
 • Na ul. Miarki od DW911 do parkingu przy garażach zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, natomiast od strony ul. Bytomskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Po lewej stronie ul. Miarki w kierunku drogi 911 na wysokości posesji nr 23 ustawiona zostanie bariera ze znakiem droga jednokierunkowa.
 • Dla odwiedzających cmentarze udostępniony będzie parking mieszczący się przy ul. Ziętka.

Zmiana organizacji ruchu dotyczy dni: od 27 października, godz. 15:00 do 2 listopada, godz. 20:00 - ul. Kalwaryjska i ul. Bednorza; 1 listopada, godz. 6:00 do godz. 21:00 – ul. Miarki. Trzeba także pamiętać o zakazie ruchu pojazdów i zespołu pojazdów o DMC powyżej 12 ton 31 października w godzinach 18:00-22:00 oraz 1 listopada w godzinach 8:00-22:00.

- Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu mają na celu rozładowanie ruchu spotęgowanego w okresie świąt. Prosimy wszystkich kierowców i pieszych o bezwzględne przestrzeganie poleceń osób kierujących ruchem. Prosimy parkować w miejscach do tego przeznaczonych, a w szczególności zwracać uwagę na znaki drogowe - dodają funkcjonariusze.

A może autobusem?

Jeśli nie chcecie tracić czasu szukając miejsca parkingowego czy stresować się stojąc w korkach, warto pomyśleć o skorzystaniu z oferty transportu publicznego. Tym bardziej, że 1 listopada przejazdy pojazdami ZTM będą darmowe. Przewoźnik zapowiada także pojawianie się na drogach pojemniejszych autobusów. W większych miastach dołączą do nich również specjalne linie oznaczone literą C. Tego dnia najlepiej sprawdzić godziny odjazdów w Internecie przed wyjściem na przystanek.

  Zakończył się remont ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich

  Może Cię zainteresować:

  Są dodatkowe fundusze, będą kolejne remonty dróg. „Uda się także wybudować od podstaw ul. Radzionkowską”

  Autor: Redakcja

  07/10/2023

  Subskrybuj piekary.info

  google news icon