Zakończyła się przebudowa ul. Powstańców Warszawskich. Realizacja opóźniła się o 7 miesięcy

Dobiegła końca przebudowa ulicy Powstańców Warszawskich. Droga połączyła ze sobą ulicę Wyszyńskiego i Bytomską. Dzięki inwestycji możliwy będzie dojazd do nowych terenów inwestycyjnych, a także do projektowanego basenu, który będzie mieścił się przy ul. Solidarności.

W pierwszym etapie zrealizowanym przez MPWiK na ulicy Powstańców Warszawskich powstała sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Wykonawcą była firma Habas z Katowic. Inwestycja prowadzona była do września 2021 r. Natomiast w listopadzie ubiegłego roku rozpoczął się II etap przebudowy ulicy Powstańców Warszawskich. Według pierwotnych założeń inwestycja miała zakończyć się w maju 2022 roku. Realizacja II etapu dobiegła końca pod koniec grudnia 2022 roku.

Dzięki przebudowie powstał dojazd do terenów inwestycyjnych

Drugi etap projektu pozwolił na skomunikowanie terenów gminnych przeznaczonych pod inwestycje. Ulica Powstańców Warszawskich posłuży również jako “bypass” do włączenia się w ul. Wyszyńskiego, skomunikowanie z ulicą Traugutta i Mickiewicza oraz terenami Szpitala Chirurgii Urazowej.

Wykonawcą zadania pn. „Budowa drogi połączenia ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską – etap II wraz z przebudową ulicy Powstańców Warszawskich w Piekarach Śląskich” był ZRB Tyskie Drogi Sp. z.o.o. Inwestycja opiewała na kwotę 1 mln 835 tys. 515 zł.

W trakcie realizacji zadania dokonano również korekty ustawienia latarni oświetleniowych. Droga posiada nową podbudowę, chodniki i oczywiście nawierzchnię.

- Przeprowadzane roboty umożliwiają pozyskanie nabywców dla terenów inwestycyjnych, skomunikowanie ich oraz polepszenie układu komunikacyjnego w zatłoczonej części miasta - informuje Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy UM. - Pozwala to również na dalsze otwarcie terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na północ od ul. Solidarności - dodaje.

Remonty dróg piekary

Może Cię zainteresować:

Remont jezdni na Powstańców Warszawskich. Ulica ułatwi dostęp do inwestycji

Autor: Martyna Urban

25/03/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon