Remont jezdni na Powstańców Warszawskich. Ulica ułatwi dostęp do inwestycji

W mieście trwają remonty drogowe na ulicy Powstańców Warszawskich. Inwestycja połączy ulicę Bytomską z Wyszyńskiego. Dzięki modernizacji powstanie dojazd do nowych inwestycji - w tym do projektowanego basenu miejskiego.

Pierwszy etap inwestycji został zakończony we wrześniu 2021 roku. Obejmował on podłączenie sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej. Remont objął zarówno ulicę Powstańców, jak i łącznik z Bytomską.

Prace ruszyły ponownie po okresie zimowym

Remont ulicy Powstańców, który ruszył w marcu posłuży jako tzw. "bypass" do ulicy Wyszyńskiego. Dodatkowo przejezdna droga pozwoli na dojazd z ulicą Traugutta i Mickiewicza oraz terenami Szpitala Chirurgii Urazowej.

- Zadanie pn. „Budowa drogi połączenia ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską – etap II wraz z przebudową ulicy Powstańców Warszawskich w Piekarach Śląskich” opiewa na kwotę 1.835.515,82 zł, jego termin realizacji to maj 2022 r, zaś wykonawcą jest ZRB Tyskie Drogi - wyjaśnia Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy UM w Piekarach Śląskich.

W ramach tej inwestycji powstanie 160 metrów jezdni - połączenie drogowe ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską. Przy drodze położony zostanie chodnik 2-metrowy chodnik.

Oprócz tego przebudowany zostanie inny odcinek Powstańców o długości 170 metrów i półtora metrowy chodnik. Dodatkowo wykonana i podpięta zostanie kanalizacja deszczowa o długości około 400 m. Powstanie też sieć oświetlenia ulicznego, w tym montaż 16 szt. punktów świetlnych typu LED.

- Dzięki przeprowadzonym robotom możliwe będzie pozyskanie nabywców dla terenów inwestycyjnych, skomunikowanie ich oraz polepszenie układu komunikacyjnego w zatłoczonej części miasta. Możliwe też stanie się dalsze otwarcie terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na północ od ul. Solidarności - dodaje rzecznik.

źródło: UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Remonty dróg w Piekarach

Kilkanaście ulic w Piekarach zostanie wyremontowanych

Zakończył się remont ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich

Są dodatkowe fundusze, będą remonty dróg

Przbuedowa dróg w Piekarach

Kompleksowa przebudowa dróg w Piekarach dobiega końca

Basen kryta pływalnia

Rada Miasta uchwaliła budżet na rok 2023 - lista inwestycji

Frenzla

Rozpoczyna się remont ulicy Frenzla

Autostrada A1 Piekary

GDDKiA wybrała wykonawcę ekspertyzy autostrady w Piekarach

Parking piekary2

Przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie powstał nowy parking