Za nami koncert kolędowo-noworoczny w Piekarach Śląskich. Kościół w Szarleju wypełnił się po brzegi

Wspólne koncerty piekarskich chórów to powrót do zapoczątkowanej przed laty tradycji. Po przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, koncert kolędowo-noworoczny powrócił w ubiegłym roku. Jak relacjonują uczestnicy i tym razem koncert był wspaniały, a szczególne wrażenie zrobiła kolęda "Bóg się rodzi", wykonana przez wszystkie piekarskie chóry i zgromadzonych wiernych.

Koncert kolędowo-noworoczny odbył się w sobotę 6 stycznia 2024 r. o godz. 17:00 w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Szarleju. W kolędowym i świąteczno-noworocznym repertuarze zaprezentowały się chóry: Halka, Św. Cecylii, Św. Barbary, Dąbrówki oraz parafialny - “Per Anima”.

Na rozpoczęcie wszyscy uczestnicy zaśpiewali kolędę “Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Następnie muzycy z pięciu piekarskich chórów wykonywali specjalnie przygotowane na tę okazję pieśni i pastorałki, m.in. "Dzisiaj w Betlejem", "Dziecino słodka", "Dzwoneczku dzwoń", "Hej w dzień narodzenia", "Gdy się Chrystus rodzi", czy "Tryumfy Króla Niebieskiego". Wyjątkowo wybrzmiała polska kolęda “Bóg się rodzi”, we wspólnym wykonaniu wszystkich chórów i zgromadzonych wiernych.

- Koncert kolędowo-noworoczny dostarczył wielu pozytywnych emocji i zbudował poczucie wspólnoty. Rodzinna atmosfera wydarzenia sprawiła, że było to bardzo udane popołudnie - informuje zespół prasowy UM w Piekarach Śląskich.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Kajdan, poseł Łukasz Ścebiorowski, miejscy radni oraz goście z całego województwa śląskiego, którzy odwiedzali także minione edycje piekarskich koncertów.

Gornoslaska wystawa krolikow ptakow i drobnego inwentarza 5

Może Cię zainteresować:

Miłośnicy zwierząt zapraszają do Nakła Śląskiego. Przed nami I Górnośląska Wystawa Królików, Ptaków i Drobnego Inwentarza

Autor: Szymon Karpe

08/01/2024

Marsz Autonomii fot M Poloczek 1

Może Cię zainteresować:

Gdzie jest najwięcej Ślązaków? Są ostateczne wyniki Spisu Powszechnego 2021 z podziałem na gminy

Autor: Katarzyna Pachelska

01/01/2024

VII Koncerty Wiosenne w Tarnowskich Górach 2

Może Cię zainteresować:

Kamiliańska Orkiestra zaprasza na Koncerty Świąteczno-Noworoczne. W tym roku aż trzy okazje!

Autor: Urszula Gołkowska

08/01/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon