Miłośnicy zwierząt zapraszają do Nakła Śląskiego. Przed nami I Górnośląska Wystawa Królików, Ptaków i Drobnego Inwentarza

Przed nami I Górnośląska Wystawa Królików, Ptaków i Drobnego Inwentarza. Do Nakła Śląskiego zapraszają miłośnicy zwierząt, którzy przed rokiem założyli Śląskie Stowarzyszenie Hodowców Królików, Ptaków i Drobnego Inwentarza. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca.

28 stycznia w Piekarach Śląskich grupa zaprzyjaźnionych miłośników zwierząt założyła Śląskie Stowarzyszenie Hodowców Królików, Ptaków i Drobnego Inwentarza. Inicjatorami pomysłu o powołaniu stowarzyszenia zrzeszającego miłośników zwierząt było 10 osób. Celem stowarzyszenia jest propagowanie wśród lokalnej społeczności hodowli zwierząt na najwyższym możliwym poziomie.

- Biorąc pod uwagę warunki w jakich przyszło nam żyć w tym cyfrowym świecie, główny nacisk naszego starania ukierunkowany jest na zachęcenie dzieci i młodzieży do hodowli zwierząt i oddania się tej wyjątkowej pasji mówi Łukasz Kosowski, wiceprezes Śląskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików, Ptaków i Drobnego Inwentarza.

Z okazji pierwszej rocznicy swojego powstania stowarzyszenie organizuje I Górnośląską Wystawę Królików, Ptaków i Drobnego Inwentarza, która odbędzie się w dniach 19-21 stycznia 2024 r. w Nakle Śląskim. Współorganizatorem i miejscem wystawy jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. 1000-lecia Państwa Polskiego. Jak podkreślają organizatorzy, będzie to pierwsza profesjonalna wystawa tego typu w regionie. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- Przypominamy został jeszcze tydzień na zgłoszenia. Pozostało ostatnie 150 wolnych miejsc na króliki, 30 miejsc na drób i 50 miejsc na gołębie - napisał na facebookowej grupie prezes stowarzyszenia Paweł Pietrzak.
O1 Piekary Śląskie 9

Może Cię zainteresować:

Nowe wnętrze, nowa jakość – oddział PKO Banku Polskiego w Piekarach Śląskich zmienił swój adres

Autor: Reklama

03/01/2024

Szkielet pirata

Może Cię zainteresować:

Naukowcy zapraszają na Tydzień Skarbów. Będzie o złocie, skamieniałościach i zdrowiu

Autor: Michał Wroński

08/01/2024

Szopka bożonarodzeniowa Katowice-Panewniki

Może Cię zainteresować:

Największa szopka bożonarodzeniowa w regionie. 18 metrów wysokości i około 120 różnych figur

Autor: Redakcja

07/01/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon