Nowe wnętrze, nowa jakość – oddział PKO Banku Polskiego w Piekarach Śląskich zmienił swój adres

Od 12 grudnia klienci 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Piekarach Śląskich mogą korzystać z nowoczesnej, cyfrowej przestrzeni pod nowym adresem przy ul. Bytomskiej 49. Placówka w całości mieści się na parterze, co jest dużym ułatwieniem dla rodziców z małymi dziećmi czy osób starszych. Budynek znajduje się przy jednej z głównych ulic miasta, w pobliżu przystanku autobusowego, niecałe 3 km od poprzedniej lokalizacji.

- Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Piekarach Śląskich jest kolejnym w regionie katowickim, który w 2023 roku zmienił lokalizację. Został on zmodernizowany tak, aby zwiększyć komfort klientów oraz pracowników banku. W ostatnim czasie metamorfozie uległy również oddziały m.in. Jastrzębiu Zdroju, Mikołowie, Świętochłowicach oraz Katowicach. Nie jest to tylko zmiana lokalizacji czy przestrzeni. Przede wszystkim, zależy nam na tym, aby nasze oddziały stawały się przyjaźniejsze, bardziej komfortowe i nowoczesne zarówno dla naszych klientów, dla których pozostajemy często bankiem pierwszego wyboru, jak i pracowników, ponieważ to właśnie oni są najważniejsi w codziennym działaniu placówki. Obok wsparcia sprzedażowego, w naszej pracy skupiamy się na edukowaniu klientów, jeśli chodzi o rozwiązania, które oferuje bank – urządzenia samoobsługowe, serwis transakcyjny, czy aplikację mobilną IKO. Nasi doradcy informują, jak korzystać z oferty bankowej, tak aby każdy z naszych klientów w wygodny dla siebie sposób znalazł produkt odpowiadający jego potrzebom. Osoby, które biegle posługują się rozwiązaniami cyfrowymi mają do dyspozycji wiele form kontaktu z bankiem. Nie zapominamy jednak o klientach, którzy preferują osobisty kontakt z doradcą. Modernizujemy oddziały PKO Banku Polskiego, aby stawały się placówkami na miarę XXI wieku. Teraz za doświadczonymi doradcami i kompleksową ofertą stoi także nowoczesna i uniwersalna przestrzeń i technologia, czego przykładem jest otwarty w nowej lokalizacji Oddział 1 w Piekarach Śląskich – podkreśla Jacek Piechota, dyrektor regionu bankowości detalicznej PKO Banku Polskiego w Katowicach.

Wnętrze oddziału jest przestronne, nowoczesne i przyjazne. Nie znajdziemy tu tradycyjnych stojaków na ulotki czy plakatów – wszystkie najważniejsze informacje o bieżącym funkcjonowaniu oddziału czy ofercie wyświetlane są na ogólnodostępnym ekranie. Istotnym elementem wyposażenia wnętrza, dla każdego rodzica, jest stolik dla dzieci z kolorowankami – to tutaj najmłodsi mogą zająć się zabawą, podczas gdy opiekunowie załatwią swoje bankowe sprawy.

Ważną częścią placówki jest stanowisko samoobsługowe, dzięki któremu klient samodzielnie bądź z pomocą doradcy zaloguje się do swojego konta w serwisie internetowym iPKO i sprawdzi m.in. saldo czy historię rachunku. Doradcy wytłumaczą, jak korzystać z nowych technologii przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

- Nasz oddział działa na lokalnym rynku od 31 lat, jesteśmy na stałe wpisani w historię miasta. Wielu mieszkańców nie wyobraża sobie Piekar Śląskich bez oddziału PKO Banku Polskiego. Cieszy mnie to, że możemy pracować w nowoczesnej, zmodernizowanej przestrzeni. Jestem przekonana, że klienci również doceniają tą zmianę, ponieważ obok profesjonalnej obsługi i produktów zapewniamy im bardziej komfortowe warunki. Ważna jest dla nas również dogodniejsza lokalizacja oddziału. Obecnie klienci mogą nas odwiedzić przy okazji np. zakupów, dzięki bliskiemu sąsiedztwu wielu lokali usługowych - podkreśla Aldona Geisner, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Piekarach Śląskich.

W oddziale do dyspozycji klientów pozostają doradcy, wspierających klientów w doborze rozwiązań finansowych najlepiej odpowiadających na ich potrzeby indywidualne oraz biznesowe. Oddział obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Obecnie wiele spraw bankowych możemy załatwić sami, bez wizyty w oddziale. Tych procesów, którymi można się zająć w sposób cyfrowy przybywa systematycznie, a banki cały czas pracują nad rozszerzeniem tych możliwości. W PKO Banku Polskim to proste, bezpieczne i wygodne, a jednocześnie pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Np. wpłacając lub wypłacając pieniądze w urządzeniu należącym do banku (bankomat czy wpłatomat) klient PKO Banku Polskiego nie zapłaci prowizji. Sieć urządzeń należących do banku to prawie 3 tys. bankomatów i ponad 1,3 tys. urządzeń z funkcją wpłaty. Właściciele PKO Konta dla Młodych mają darmowe konto, bezpłatne są również wypłaty i wpłaty gotówki ze wszystkich bankomatów PKO w kraju i wypłaty we wszystkich bankomatach na całym świecie. Karta płatnicza, BLIK, płatność zbliżeniowa telefonem, Apple Pay, Google Pay, a na zegarkach Garmin Pay i SwatchPay!. To niektóre możliwości, dzięki którym w wygodny i szybki sposób zapłacimy za zakupy stacjonarne lub internetowe, a środki od razu trafiają na konto odbiorcy.

Kilka pytań do Aldony Geisner, dyrektor 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Piekarach Śląskich:

  1. Jaki rodzaj klientów potrzebuje w Pani oddziale szczególnego zaopiekowania?

Wszyscy klienci potrzebują szczególnego zaopiekowania, ale wyjątkową opieką staramy się otoczyć najmłodszych klientów, czyli dzieci oraz osoby starsze.

  1. Z czego jest pani wyjątkowo dumna jako dyrektor oddziału PKO Banku Polskiego?

Jestem dumna głównie z tego, że klienci zostają z nami na lata. Mamy dużą liczbę klientów, którzy są z nami od początku funkcjonowania oddziału, czyli od 31 lat. To największa zasługa naszego zespołu, czyli doświadczonych, profesjonalnych doradców.

3. Czym oddział jest dla lokalnej społeczności?

Staramy się być partnerem na lokalnym rynku. Wspieramy wszelakie inicjatywy. Jesteśmy głównym sponsorem PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Po raz już czwarty miałam przyjemność uczestniczyć w PKO Piekarskim Półmaratonie. Podczas biegu wspieramy charytatywnie wybrane dziecko lub dzieci.

Staramy się wspierać lokalną społeczność poprzez szereg działań takich jak: wsparcie organizacji Dni Piekar Śląskich, pomoc w organizacji Mikołajek w Klubie Sportowym „Orzeł Biały”, przekazanie do żłobków urządzeń ratujących życie LifeVac, wsparcie finansowe w biegach charytatywnych i wiele inicjatyw w szkołach współpracujących w zakresie SKO.

4. Na czym szczególnie chce się Pani skupić w pracy oddziału w nowej lokalizacji? Jakie obszary chcecie udoskonalać?

Chcemy skupić się na poznaniu nowych klientów, którzy wcześniej nie mogli do as dotrzeć ze względu na lokalizację dotychczasowego oddziału.

Subskrybuj piekary.info

google news icon