Śląsk ponownie z największą liczbą osób zakażonych COVID-19

Przyrosty dobowe osób zakażonych koronawirusem nadal są bardzo wysokie. Województwo śląskie po raz kolejny zajęło pierwsze miejsce pod względem ilości nowych zachorowań na COVID-19. Jak wygląda sytuacja w Piekarach Śląskich?

Koronawiruspiekary

Dziś stwierdzono aż 4 276 nowych przypadków zakażeń COVID-19 w województwie śląskim. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu opublikowała nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w naszym mieście. Wynika z nich, że w ciągu doby stwierdzono w Piekarach Śląskich 16 nowych zakażeń. Na dzień raportu liczba osób poddanych kwarantannie w Piekarach Śląskich wynosi 791. Obecnie pod nadzorem pod nadzorem epidemiologicznym w naszym mieście znajduje się 1160 osób, a 8 pacjentów chorujących na COVID-19 przebywa w szpitalu. Od początku pandemii, w Piekarach Śląskich zachorowało 785 osób.

Koronawirus w Polsce

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby odnotowano 25 484 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W ciągu doby wykonano 54,7 tys. testów. Z powodu COVID-19 zmarło 61 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 269 osób.

/p>

Subskrybuj piekary.info

google news icon