Wiktor Leszczyński Mistrzem Polski Seniorów. To nie jedyny medal piekarzanina podczas zawodów

Wiktor Leszczyński wraz z kolegą klubowym Valerim Vichevem zdobyli pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie 500 metrów. To nie jedyny krążek, który zdobył piekarzanin podczas zawodów ogólnopolskich.

Wiktor Leszczyński Mistrzem Polski Seniorów

W niedzielę, 11 czerwca zakończyły się 86. Mistrzostwa Polski Seniorów na Poznańskiej Malcie. Zawody okazały się być szczęśliwe dla piekarzanina, który zdobył na nich aż dwa krążki. Należący do klubu MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki Wiktor Leszczyński wraz ze swoim kolegą klubowy Valerim Vichevem zdobyli pierwsze miejsce na dystansie 500 metrów dwójek.

- Były to bardzo ciężkie i długie zawody ale nasza ekipa wraca z nich z uśmiechem oraz dorobkiem 4 medali i całkiem dobrymi miejscami tuż za podium - poinformował w mediach społecznościowych klub z Czechowic-Dziedzic.

Oprócz tego piekarzaninowi udało wywalczyć się brązowy krążek również na dystansie 500 metrów w kategorii indywidualnej. - Wiktor Leszczyński i Valerii Vichev Mistrzami Polski Seniorów na olimpijskim dystansie K2 500 m. Valerii w osadzie zastąpił Wojciecha Pilarz, który z przyczyn zdrowotnych nie mógł wystartować ale to świadczy tylko o dobrym przygotowaniu zawodników, którzy poradzą sobie w każdej sytuacji - dodał klub.