Piekarzanin mistrzem świata! Wielkie brawa dla Wiktora Leszczyńskiego

To był zdecydowanie dobry weekend dla sportowców z MKS Czechowice-Dziedzice. Drużyna kajakarska wróciła do domu z trzema złotymi medalami. Wśród zawodników znalazł się także mieszkaniec naszego miasta.

Złoto dla Wiktora Leszczyńskiego

Ostatni weekend przyniósł wiele powodów do radości dla reprezentantów MKS Czechowice-Dziedzice, którzy brali udział w Akademickich Mistrzostwach Świata w sprincie kajakowym. Impreza odbywała się w Bydgoszczy na torze regatowym "Brdyujście". Sportowe zmagania trwały trzy dni: od piątku, 16 września, do niedzieli, 18 września.

W wydarzeniu brali udział zawodnicy z różnych część Europy, a nawet świata, ale nie wszyscy mogą się pochwalić takim wynikiem, jak śląscy sportowcy. Członkowie klubu z Czechowic-Dziedzic trzy razy stawali na podium. Wśród nich znajdziemy reprezentanta z Piekar Śląskich - Wiktora Leszczyńskiego. Klub zdobył łącznie trzy złote medale w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej:

  • K1 500 m - Wiktor Leszczyński
  • K4 500 m, skład: Wiktor Leszczyński, Bartosz Grabowski, Jakub Stepun, Przemysław Korsak
  • K4 1000 m, skład: Wojciech Pilarz, Piotr Morawski, Filip Weckwert, Marcin Nowacki
- Brawo dla chłopaków za długi i wyczerpujący sezon. Tymczasem przerwa na wakacje, a później powrót do przygotowań na sezon 2023 - cieszą się członkowie śląskiego klubu.

Młodemu sportowcowi z Piekar Śląskich gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiktor Leszczyński

Może Cię zainteresować:

Wiktor Leszczyński czterokrotnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski. "Na przygotowanie nie miałem zbyt wiele czasu"

Autor: Martyna Urban

13/09/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon