Wigilia dla samotnych i potrzebujących 2021. Jak wyglądała w tym roku?

Za nami tegoroczna odsłona świątecznego spotkania charytatywnego. W tym roku obdarowanych zostało prawie stu mieszkańców.

Wigilia dla samotnych 2021

Inicjatorem akcji w Brzezinach Śląskich był radny Tadeusz Wieczorek. Pomysłodawca zorganizował pierwszą Wigilię dla samotnych i ubogich w 2011 roku. Od tego czasu wydarzenie odbywa się w parafialnym kościele.

- Od lat nie zmienia się to, że realizowane jest przy wsparciu ludzi dobrej woli. Warto przypomnieć, że w działania te zaangażował się na samym początku śp. ks. Henryk Foik – były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, a tradycję tę kontynuuje ks. Leon Kraiński – jej obecny proboszcz. Podczas uroczystości nie zabrakło też Alicji Meres, która - jako przedsiębiorca – od samego początku angażuje się w wigilie charytatywne dla samotnych i ubogich mieszkańców dzielnicy - opowiadają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Biegamy dla Olka. Charytatywne wyzwanie sportowe w Piekarach Śląskich

W tym roku zaproszenie na spotkanie odebrało 95 osób. Uczestnicy Wigilii otrzymali upominki. Tym, którzy nie mogli stawić się osobiście, dostarczyli je organizatorzy. Podczas wydarzenia obecni byli przedstawiciele Ratusza.

– Chcielibyśmy podzielić się z Wami dobrym słowem, radością i wręczanymi podarunkami, by ubogacić te święta. Życzę Wam radości, spokoju w sercu i by Nowy Rok obfitował w zdrowie i pomyślność – mówiła Sława Umińska-Duraj, Prezydent Miasta Piekary Śląskie.
- Chcę w imieniu Rady Miasta złożyć życzenia spokojnych, zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia z dala od trosk, byście mogli skupić na tym, co najważniejsze. W Nowym Roku – dużo sił i energii do walki z codziennymi problemami – powiedział Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miejskiej.

Fotorelację ze spotkania zobaczyć można w poniższej galerii.

Subskrybuj piekary.info

google news icon