Wigilia dla samotnych i potrzebujących 2021. Jak wyglądała w tym roku?

Za nami tegoroczna odsłona świątecznego spotkania charytatywnego. W tym roku obdarowanych zostało prawie stu mieszkańców.

Wigilia dla samotnych 2021

Inicjatorem akcji w Brzezinach Śląskich był radny Tadeusz Wieczorek. Pomysłodawca zorganizował pierwszą Wigilię dla samotnych i ubogich w 2011 roku. Od tego czasu wydarzenie odbywa się w parafialnym kościele.

- Od lat nie zmienia się to, że realizowane jest przy wsparciu ludzi dobrej woli. Warto przypomnieć, że w działania te zaangażował się na samym początku śp. ks. Henryk Foik – były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, a tradycję tę kontynuuje ks. Leon Kraiński – jej obecny proboszcz. Podczas uroczystości nie zabrakło też Alicji Meres, która - jako przedsiębiorca – od samego początku angażuje się w wigilie charytatywne dla samotnych i ubogich mieszkańców dzielnicy - opowiadają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Biegamy dla Olka. Charytatywne wyzwanie sportowe w Piekarach Śląskich

W tym roku zaproszenie na spotkanie odebrało 95 osób. Uczestnicy Wigilii otrzymali upominki. Tym, którzy nie mogli stawić się osobiście, dostarczyli je organizatorzy. Podczas wydarzenia obecni byli przedstawiciele Ratusza.

– Chcielibyśmy podzielić się z Wami dobrym słowem, radością i wręczanymi podarunkami, by ubogacić te święta. Życzę Wam radości, spokoju w sercu i by Nowy Rok obfitował w zdrowie i pomyślność – mówiła Sława Umińska-Duraj, Prezydent Miasta Piekary Śląskie.
- Chcę w imieniu Rady Miasta złożyć życzenia spokojnych, zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia z dala od trosk, byście mogli skupić na tym, co najważniejsze. W Nowym Roku – dużo sił i energii do walki z codziennymi problemami – powiedział Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miejskiej.

Fotorelację ze spotkania zobaczyć można w poniższej galerii.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Małżeńskie jubileusze w Piekarach Śląskich

Złote i Diamentowe Gody w Piekarach Śląskich

Piekary Śląskie. Nietypowa wizyta w Urzędzie Miasta

Nietypowa wizyta w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie

Biegamy dla Olka w Piekarach Śląskich

Jak wyglądał Bieg dla Olka w Piekarach Śląskich?

Piekary Śląskie, bieg charytatywny

Biegamy dla Olka. Charytatywne wyzwanie sportowe

Absolutorium

Prezydent Miasta Piekary Śląskie otrzymała absolutorium

Dobry dietetyk

Jak utrzymać zdrowy tryb życia? Pomoże doświadczony dietetyk

Zdemolowany Orzeł Biały

Zrzutka pieniężna na remont zdewastowanego klubu