Biegamy dla Olka. Charytatywne wyzwanie sportowe w Piekarach Śląskich

Już za nieco ponad miesiąc czeka nas ciekawe wydarzenie dla miłośników biegów oraz Nordic Walking. Uczestnicy wesprą rehabilitację kilkumiesięcznego maluszka.

Piekary Śląskie, bieg charytatywny

Biegamy dla Olka w Piekarach Śląskich

Chłopiec pochodzi z Potępy (gmina Krupski Młyn). Urodził się w policyjnej rodzinie. Jego rodzice - asp. szt. Michał Piontek oraz st. asp. Joanna Kmiecik-Piontek na co dzień pracują w tarnogórskiej komendzie. Maluszek przyszedł na świat w kwietniu 2021 roku. Już od samego początku zmagał się z problemami zdrowotnymi. Więcej informacji w artykule: "TG charytatywnie. Mały Olek czeka na wsparcie"

- Policjanci z piekarskiej jednostki, chcąc wesprzeć kolegów z tarnogórskiej komendy, postanowili wspólnie z Urzędem Miasta Piekary Śląskie zorganizować zbiórkę dla Aleksandra - zapowiadają mundurowi.

W ramach akcji odbędzie się charytatywne wydarzenie sportowe - bieg i marsz Nordic Walking. Do wzięcia udziału zaproszony jest każdy zainteresowany, niezależnie od kondycji.

- Bieg i marsz nie mają charakteru rywalizacji sportowej, nie będzie prowadzony pomiar czasu - zapewniają organizatorzy.

Impreza rozpocznie się 16 stycznia o godzinie 11:00. Start i meta zorganizowane zostaną na stadionie MOSIR przy ul. Olimpijskiej 3. Trasa biegu i marszu wynosi 5 kilometrów i poprowadzona będzie w lesie Dioblina.

Jak wziąć udział w biegu?

Zainteresowani proszeni są o zapisanie się poprzez wysłanie maila na adres sportpiekary@interia.pl, wpisując w treści: imię i nazwisko, rok urodzenia oraz załączając potwierdzenie dokonania przelewu kwoty 40 zł, która jest jednocześnie opłatą startową. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz Olka Piontka. Na liście znajdzie się miejsce dla 250 zawodników. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji znajdziemy na facebookowym profilu wydarzenia.

Na uczestników imprezy czekać będą pamiątkowe medale oraz ciepły posiłek. To jednak nie koniec niespodzianek.

- Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje i konkursy, w tym m.in. pokaz sprzętu policyjnego, dobra muzyka połączona z zajęciami tanecznymi, pokaz pierwszej pomocy oraz prelekcje z bezpieczeństwa - zapowiadają policjanci z piekarskiej komendy.

W organizację imprezy włączyli się przedstawiciele: KMP Piekary Śląskie, MOSIR Piekary Śląskie, Urzędu Miasta Piekary Śląskie, a także Stowarzyszenia Lecymy Durś.

Paulo Dybala na Święta

Jeśli ktoś nie przepada za zimowymi biegami, funkcjonariusze zapraszają do wsparcia akcji w inny sposób.

- Zachęcamy również do wzięcia udziału w licytacjach, z których zebrane pieniądze trafią na leczenie Aleksandra. Wśród przekazanych przez darczyńców przedmiotów znalazła się oryginalna koszulka z autografami argentyńskiego piłkarza Paula Dybala, który występuje na pozycji napastnika we włoskim klubie Juventus i w reprezentacji Argentyny oraz pozostałych piłkarzy z klubu Juventus Turyn - zdradzają.

Subskrybuj piekary.info

google news icon