Wieźli kradzione tory kolejowe. Wpadli na autostradzie w Piekarach Śląskich

Dzięki czujności autostradowej policji wpadła dwójka złodziei torów kolejowych. Patrolujący A1 w Piekarach Śląskich funkcjonariusze zwrócili uwagę na nietypowy ładunek przyczepy, która wraz z ciągnącym ją samochodem wpadła w poślizg i zakończyła jazdę na barierach energochłonnych. Okazało się, że obaj zatrzymani panowie mają dużą słabość do konstrukcji metalowych. W ubiegłym roku ukradli trakcję kolejową o masie blisko 8 ton, a także Ponadto zniszczyli zabytkowy schron bojowy.

Kradłeś? Śpiesz się powoli – tak mogliby w policyjnym areszcie powtarzać funkcjonariusze dwójce zatrzymanych w Piekarach Śląskich za kradzież torów kolejowych. Panowie wpadli po tym, jak kierowany przez nich samochód wraz z przyczepą wpadł w poślizg, następnie obrócił się i uderzył w bariery energochłonne na autostradzie A1.

Stojący na pasie awaryjnym tyłem do kierunku jazdy pojazd zauważyli policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, którzy akurat patrolowali ten odcinek A1. Postanowili przyjrzeć się bliżej sytuacji i wtedy odkryli znajdujące się na przyczepie pocięte tory kolejowe. Przypuszczając, że mogą pochodzić z przestępstwa, powiadomili piekarską komendę, a tamtejsi policjanci zatrzymali obu mężczyzn.

Jak ustalili piekarscy kryminalni, przewożone tory pochodziły z Bytomia, skąd zostały skradzione. Przy okazji wyszło też, że zatrzymani mężczyźni mają niemały „dorobek” w swoich fachu - we wrześniu dokonali bowiem zniszczenia zabytkowego polskiego schronu bojowego, a pod koniec listopada i grudnia ukradli z terenu Piekar Śląskich trakcję kolejową o masie blisko 8 ton. 29 i 45-latek trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do prokuratury. Za popełnione przestępstwa grozi im do 8 lat więzienia.

Podejrzany policja morderstwo Tworog

Może Cię zainteresować:

Zarzut morderstwa dla 30-latka z Tworoga. Trafił do aresztu tymczasowego

Autor: Redakcja

26/01/2024

Piekary slaskie zatrzymanie

Może Cię zainteresować:

Kradzież, przemoc, narkotyki. 25-latkowi grozi teraz nawet dekada w więzieniu

Autor: Redakcja

19/01/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon