W Zespole Szkół Specjalnych powstanie zielona pracownia. Jak może wyglądać nowa sala?

Placówka z Piekar Śląskich pochwaliła się zakwalifikowaniem do grona laureatów wojewódzkiego konkursu. Co za tym idzie - szkoła pozyskała także pierwszą dotację. Środki te zostaną przeznaczone na modernizację jednej z klas.

Nowa zielona pracownia w Piekarach Śląskich

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przeprowadza konkurs, w ramach którego placówki mogą starać się o dofinansowanie na sprzęty, pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie klas. W akcji biorą udział szkoły podstawowe (klasy 4-8) oraz średnie z województwa śląskiego. By powalczyć o dotację, trzeba przedstawić projekt sali, gdzie przeprowadzane będą lekcje nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Do tegorocznej edycji "Zielonej Pracowni Projekt" zgłoszono 220 prac. Komisja wybrała spośród nich 40 propozycji. Na liście laureatów znalazł się przedstawiciel Piekar Śląskich - Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej. Dzięki temu placówka może nie poprzestawać na wizualizacjach, ale faktycznie zrealizować inwestycję.

- Zespół Szkół Specjalnych dziękuję wszystkim przyjaciołom Szkoły, którzy przyczynili się do sukcesu: firmie SPART S.C. Tomasz Pochylski, Bogusław Czech – za stworzenie wspaniałej wizualizacji naszej Zielonej Pracowni oraz firmie AKTIN sp. z o.o. z siedzibą w Sosnowcu – za wsparcie przy dokonaniu wyceny projektu - przekazują urzędnicy miejscy.

Jak ma wyglądać przyszła klasa, zobaczyć można w powyższej galerii. Sala będzie przystosowana do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Zielona pracowania dobrze współgra z istniejącym od zeszłego roku szkolnym ogrodem botaniczno-sensorycznym. Pieniądze pozyskane w ramach konkursu wystarczą na nie więcej niż 20% kosztów modernizacji klasy. Samorząd zamierza jednak ubiegać się o kolejne wsparcie finansowe od WFOŚiGW w Katowicach.

- Dzięki udziałowi w konkursie, Szkoła pozyskała kwotę 8 681,20 zł. Już w marcu br. organ prowadzący szkołę – Miasto Piekary Śląskie, złoży wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach konkursu "Zielona Pracownia’2024", a pozyskana dotychczas kwota dofinansowania stanowić będzie wkład własny w realizowane zadanie. W ten sposób Szkoła stanie przed szansą pozyskania pełnych środków umożliwiających już na początku przyszłego roku szkolnego otwarcie nowej pracowni - zapowiada Urząd Miasta.
Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Piekarach Śląskich 1

Może Cię zainteresować:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich już otwarta po remoncie

Autor: Urszula Gołkowska

22/09/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon