Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich już otwarta po remoncie

Jedna z placówek naszego miasta przeszła znaczące zmiany. Dotyczą one nie tylko wizualnego efektu końcowego, ale także komfortu pacjentów.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich otwarta

Po miesiącu prac placówka znów zaprasza do siedziby przy ulicy M. Curie-Skłodowskiej 108. Znajdziemy ją w budynku przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 13 na Osiedlu Powstańców. Koszt prac wyniósł 42 903 zł. Po remoncie do użytku oddano większe pomieszczenia. Są one także nowocześniejsze. Dzięki nim specjaliści mogą przyjąć jednocześnie większą liczbę pacjentów. To nie wszystko. Do tej pory dzieci słabosłyszące i niesłyszące musiały korzystać z oferty placówki w Katowicach. Teraz mogą być diagnozowane w swoim mieście.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piekarach Śląskich informuje, że zgodnie z decyzją Śląskiego Kuratora Oświaty od 13 września 2023 r. prowadzi orzecznictwo dla dzieci i młodzieży niesłyszących, słabosłyszących, z autyzmem, w tym Zespołem Aspergera z rejonu działania poradni tj. dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Piekar Śląskich oraz dzieci mieszkających w naszym mieście, a nieuczęszczających do placówek oświatowych - przekazuje Urząd Miasta.

Poradnia funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00-19:00. Telefon kontaktowy: 723 972 593, adres mailowy: ppp@piekary.pl. Poradnia pomaga w zakresie: diagnozowania dzieci i młodzieży, udzielania bezpośredniej pomocy psychologiczno-pedagogicznej, realizowania zadań profilaktycznych oraz wspierających wychowawczą i edukacyjną funkcję przedszkola, szkoły i placówki, organizowania i prowadzenia wspomagania przedszkoli, szkół i placówek w zakresie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Plac zabaw osiedle wieczorka BO

Może Cię zainteresować:

Nowy plac zabaw na osiedlu Wieczorka gotowy. Usprawni koordynacje ruchową dzieci

Autor: Martyna Urban

17/08/2023

Subskrybuj piekary.info

google news icon