W rejonie ul. Armii Krajowej powstaje park międzyosiedlowy. Wybudowany zostanie także pumptruck

W rejonie ulicy Armii Krajowej rozpoczęła się budowa wyczekiwanego parku międzyosiedlowego. Za kilka miesięcy mieszkańcy będą mogli skorzystać z rowerowego pumptrucku oraz miasteczka rowerowego. Ponadto na jego terenie znajdzie się miejsce również do wypoczynku.

Ruszyły prace związane z budową parku międzyosiedlowego, który powstanie w rejonie ulicy Armii Krajowej. Obecny plac zabaw, który mieści się na terenie budowy zostanie przeniesiony na drugą stronę ulicy. Inwestycja o łącznej wartości 5 milionów złotych w 2023 roku pochłonie połowę przeznaczonych na ten cel środków.

- Projekt zakłada zagospodarowanie terenu poprzez budowę pumptracka oraz miasteczka ruchu drogowego do nauki jazdy wraz z komunikacją wewnętrzną oraz budową elementów małej architektury - informuje Urząd Miasta w Piekarach.

Parl międzyosiedlowy w Piekarach - powstanie pumptruck i miasteczko rowerowe

W rejonie ulicy Armii Krajowej powstanie rowerowy plac zabaw typu pumptrack, który będzie torem wykonanym w technologii lanego betonu. Pumptrack składać się będzie z muld, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby umożliwić rozpędzenie i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Z obiektu będą mogły skorzystać z osoby w każdym wieku i różnym stopniu zaawansowania koordynacji ruchowej.

- Na terenie parku powstanie dynamiczny rowerowy pumptrack. To miejsce pełne niesamowitych wzniesień i zakrętów, które umożliwią Wam jazdę bez pedałowania - wyjaśnia Daniel Pliszka, radny Rady Miejskiej w Piekarach.

Natomiast miasteczko ruchu drogowego, usytuowane będzie w północnej części parku. Obiekt zbudowany będzie z dróg o szerokości maksymalnie 2 metrów, przeszkód typowych dla sytuacji na drodze np. przejazd kolejowy. Dodatkowo na torze pojawią się znaki drogowe pionowe oraz poziome, namalowane na jezdni.

Ponadto położone zostaną również chodniki z kostki betonowej bezfazowej. Na terenie parku znajdą się także: ławki parkowe, kosze na śmieci, tablice informacyjne oraz stojaki na rowery. Na obszarze parku zasadzone zostaną także drzewa - jesion wyniosły, dąb szypułkowy oraz lipa drobnolistna. Zakończenie prac planowane jest maksymalnie na kwiecień 2024 roku.

Park międzyosiedlowy na Osiedlu Wieczorka

Może Cię zainteresować:

4,5 miliona złotych na Osiedle Wieczorka. Na jego terenie powstanie park międzyosiedlowy

Autor: Martyna Urban

02/06/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon