W Piekarach Śląskich powstał katalogródek. Co to takiego i gdzie go znajdziemy?

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w nowej akcji. Każdy chętny ma okazję wyjść z wypożyczalni z książką i... sadzonką. Chętni mogą przynosić także swoje roślinki.

Katalogródek czeka na gości

Do biblioteki można przyjść nie tylko po to, by wypożyczyć książki. Warto udać się tam na spotkania, warsztaty czy wystawy. W piekarskiej placówce odwiedzający mają okazję, żeby zaopatrzyć się w roślinkę.

- Nieużywany już szufladkowy katalog biblioteczny na papierowe karty zyskał nowy wygląd. W szufladkach pojawiły się sadzonki roślin doniczkowych - tłumaczą bibliotekarze.

Katalogródek, bo tak nazywa się przerobiona instalacja, znajduje się w filii nr 4 (Dąbrówka Wielka). Każdy zainteresowany może poczęstować się jedną z sadzonek (oczywiście książką z wypożyczalni także). Natomiast osoby, które nie narzekają na niedosyt roślin doniczkowych w domu, mają okazję, by przynieść część z nich i zostawić w dobrych rękach.

- Dzielmy się zielonym! Zapraszamy serdecznie, z sadzonką, po sadzonkę, a także do oglądania - zachęcają organizatorzy akcji.
Basen mosir piekary slaskie 2

Może Cię zainteresować:

Otwarcie basenu plenerowego w Piekarach Śląskich. Sprawdź ceny biletów i godziny otwarcia

Autor: Redakcja

21/06/2024

Piekary slaskie podroz

Może Cię zainteresować:

Piekary Śląskie. Biblioteka szuka podróżników - tych doświadczonych i mało zaawansowanych

Autor: Urszula Gołkowska

07/02/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon