W Piekarach Śląskich powstaje McDonald. Widać już pierwsze efekty prac

Plany dotyczące budowy McDonalda w naszym mieście mają już bardzo długą historię. Po wielu przestojach ruszyły w końcu prace konstrukcyjne.

Fast food i centrum handlowe

Przy ulicy Bytomskiej można już zaobserwować pierwsze rezultaty. Działka zamieniła się w plac budowy. Jeżeli plany nie ulegną modyfikacji, piekarzanie będą mogli korzystać z nowego punktu gastronomicznego już na początku przyszłego roku. Wielu mieszkańców z niecierpliwością oczekuje na otwarcie lokalu. McDonald został nawet określony jako jedna z trzech niezbędnych inwestycji, jakie powinno się w mieście zrealizować. Oprócz restauracji mówiło się także o szpitalu, który został już oddany do użytku oraz o basenie.

Lokal będzie funkcjonował pomiędzy Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Chirurgii Urazowej im. J. Daaba (Urazówką), a stacją benzynową BP. Do tej pory, by złożyć zamówienie w ulubionym lokalu, piekarzanie musieli jeździć aż do centrum Bytomia. Teraz będą mogli korzystać z usług władnego McDonalda.

- Trochę trwało przygotowanie terenu, uzgodnienia, przetargi, ale ostatecznie udało się osiągnąć cel. Ruszyła budowa najbardziej oczekiwanej w mieście restauracji - opowiada zastępca prezydenta miasta Krzysztof Turzański.

Oprócz punktu gastronomicznego powstanie także centrum handlowe Vendo. Jak podkreślają władze Piekar Śląskich, są to inwestycje opłacalne dla całej społeczności. Mieszkańcy nie tylko skorzystają z usług oferowanych przez nowe sklepy i restauracje. Ich właściciele stworzą kolejne miejsca pracy. Co więcej, przedsiębiorcy zapłacą podatki właśnie w naszym mieście, a to przyczyni się do wsparcia budżetu samorządu.

- Były pytania o sens budowy nowej drogi (jak zawsze w przypadku takich inwestycji), ale kiedy ruszyły inwestycje – wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Infrastruktura pozwoliła nam na sprzedaż terenów inwestycyjnych i realizację jednego z największych oczekiwań mieszkańców - podkreśla zastępca prezydenta Piekar Śląskich.

fot. Krzysztof Turzański

Subskrybuj piekary.info

google news icon