W Piekarach Śląskich kręcono sceny do filmu "Fiber". W produkcji pojawią się kadry z m.in. ulicy Zygmunta Starego

Na Osiedlu Buczka realizowano zdjęcia do filmu "Fiber", której reżyserką jest piekarzanka Natalia Nylec. Sceny nagrywane były między innymi przy ulicy Zygmunta Starego. Film opowiada historię młodej fanki piłki nożnej, która postanawia zemścić się na drużynie przeciwnej za zniszczenie kibicowskiego transparentu.

We wtorek, 29 listopada w godzinach wieczornych w Piekarach kręcono zdjęcia do filmu "Fiber". Oprócz Piekar sceny realizowane będą również w: Sosnowcu Orzeszu oraz Łaziskach. W Piekarach sceny kręcono przy ulicy Zygmunta Starego, a w tle scen znajdą się bloki przy ul. Kazimierza Wielkiego i wieżowce przy ul. Piotra Skargi.

Wyreżyserowania filmu podjęła się Natalia Nylec, absolwentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej, dokumentalistka na Uniwersytecie Warszawskim oraz stypendystka Danish School of Media and Journalism. Współpracowała m.in. z "Magazynem Ekspresu Reporterów" TVP2. Natalia Nylec pochodzi z Piekar Śląskich.

Z miłości do... piłki

Film opowiada historię 15-letniej Niny, która od lat wiernie kibicuje swojej ulubionej drużynie piłkarskiej. W chwili, gdy kibice przeciwnej drużyny niszczą jej transparent, planuje akt zemsty.

- Dziewczyna kradnie jedną z liter tworzących napis nad stadionem rywali, co gwarantuje jej szacunek ekipy i serce Mateusza, w którym się podkochuje. Nina ma swój moment chwały. Krótki, bo za chwilę Mateusz okazuje się agresywnym dupkiem, a kibice rozpoczynają na nią polowanie. Nina ma tylko jedno wyjście. Dołączyć do rodziców, którzy właśnie udają się na autokarową pielgrzymkę do Rzymu - czytamy w zapowiedzi filmu.

Natalia Nylec reżyserka

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka na realizację filmu krótkometrażowego "Fiber". Reżyserką piekarzanka - Natalia Nylec

Autor: Martyna Urban

08/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon