W Piekarach powstaną setki nowych miejsc pracy. Trwa wykańczanie fabryki Footprint

Do końca 2023 roku zostanie zakończona budowa fabryki Footprint, w której będą produkowane papierowe opakowania. Zostanie zatrudnionych tam kilkaset pracowników, a nabór - jak poinformował Krzysztof Turzański - ma rozpocząć się na przełomie roku.

Początkowo na terenie zlokalizowanym przy ulicy Inwestycyjnej miało powstać centrum logistycznie. Jednak pod koniec grudnia pojawiły się doniesienia, że na hali Hillwood powstanie fabryka. Krzysztof Turzański zastępca prezydenta miasta poinformował, że za kilka miesięcy budowa obiektu zostanie zakończona.

- Do końca roku inwestycja ma zostać zakończona. Produkcja papierowych opakowań ma ruszyć w kwietniu przyszłego roku. Naborów do pracy można się spodziewać na przełomie roku - tłumaczy Turzański.

By uruchomić produkcję potrzebne będą setki pracowników. Pracę przy ulicy Inwestycyjnej ma znaleźć nawet dwa tysiące osób.

Przebieg prac w fabryce Footprint w Piekarach

Większa część hali została już przebudowana. Największy postęp prac widać wewnątrz budynku. W najbliższym czasie do hali zostaną przewiezione sprzęt oraz wyposażenie służące do produkcji papierowych - ekologicznych opakowań. Wstępna data zakończenia budowy inwestycji planowana jest na grudzień 2023 r.

Footprint Poland to firma z kapitałem pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych i jeden z inwestorów KSSE, który będzie korzystał w ramach współpracy ze strefą ekonomiczną. Footprint Poland posiada główną siedzibę w Warszawie. Firma działa w sektorze produkcji pudeł z tektury falistej i z pełnego włókna. Spółka została założona 18 grudnia 2019 roku.

Kolejne inwestycje powstają w Piekarach

Hillwood Piekary Śląskie to centrum logistyczne, które w ramach jednej hali magazynowych docelowo oferuje ok. 42 490 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Centrum magazynowe klasy A Hillwood Piekary Śląskie jest zlokalizowane przy Obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911), która prowadzi do oddalonej o 1,5 km autostrady A1. Ponadto w pobliżu inwestycji znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, które są dodatkowym dla przyszłych pracowników parku. Centrum logistyczne w Piekarach Śląskich to hala wysokiego składowania o wysokości 10 m, w której oprócz magazynowania można prowadzić lekką produkcję.

Hillwood

Może Cię zainteresować:

Niemal dwa tysiące nowych miejsc pracy w Piekarach. Trwa przebudowa hali Hillwoood

Autor: Martyna Urban

30/12/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Hillwood

Niemal dwa tysiące nowych miejsc pracy w Piekarach

Sąd Piekary

Sąd i prokuratura w Piekarach Śląskich zostaną zlikwidowane

Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Piekarach Śląskich 1

Poradnia w Piekarach Śląskich już otwarta po remoncie

Teren przy siemianowickiej

Przy granicy Piekar ma wyrosnąć centrum dystrybucyjne Lidla

Budżet Obywatelski

Rusza X. edycja piekarskiego Budżetu Obywatelskiego

Remont przy PCM

Trwa remont podjazdu Piekarskiego Centrum Medycznego

KWK Julian trwa wyburzanie

Szyby KWK "Piekary I" i "Julian II" zostaną rozebrane