Niemal dwa tysiące nowych miejsc pracy w Piekarach. Trwa przebudowa hali Hillwoood

- Zamiast centrum logistycznego powstanie hala przystosowana do produkcji - ogłosił zastępca prezydenta miasta Krzysztof Turzański. Dzięki zmianie modelu biznesowego w Piekarach Śląskich zatrudnienie znajdzie dodatkowe dwa tysiące osób. Zakończenie budowy planowane jest na rok 2023.

Trwa przebudowa hali Hillwood zlokalizowanej przy ulicy Inwestycyjnej w Piekarach. Powodem częściowa zmiana wykorzystania hali.

- Przebudowa ma się zakończyć w przyszłym roku. Maszyny pojawią się już w najbliższych tygodniach - zapowiedział Krzysztof Turzański. - Uprzedzając pytania – to ma być produkcja ekologicznych opakowań - dodał.

Maszyny produkcyjne do hali Hillwood zostaną przetransportowane tuż po nowym roku. Turzański zdradził, że trwają rozmowy z inwestorami w kwestii budowy centrów logistycznych.

Blisko 43 tysiące metrów

Hillwood Piekary Śląskie to centrum logistyczne, które w ramach jednej hali magazynowych docelowo oferuje ok. 42 490 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Centrum magazynowe klasy A Hillwood Piekary Śląskie jest zlokalizowane przy Obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911), która prowadzi do oddalonej o 1,5 km autostrady A1. Ponadto w pobliżu inwestycji znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, które są dodatkowym dla przyszłych pracowników parku. Centrum logistyczne w Piekarach Śląskich to hala wysokiego składowania o wysokości 10 m, w której oprócz magazynowania można prowadzić lekką produkcję.

13

Może Cię zainteresować:

Budowa Hillwood na ostatniej prostej

Autor: Roksana Druszcz

22/09/2020

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Fabryka Footprint

W Piekarach zostanie otwarta fabryka Footprint

Teren przy siemianowickiej

Przy granicy Piekar ma wyrosnąć centrum dystrybucyjne Lidla

Remont przy PCM

Trwa remont podjazdu Piekarskiego Centrum Medycznego

KWK Julian trwa wyburzanie

Szyby KWK "Piekary I" i "Julian II" zostaną rozebrane

Tajemniczy mustang w Piekarach Wieczorka

Kierowca mustanga postanowił zaparkować na trawniku

Nowe sztanie dla uczniów MSP 11

Rusza zbiórka na remont szatni w MSP nr 11

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej