Niemal dwa tysiące nowych miejsc pracy w Piekarach. Trwa przebudowa hali Hillwoood

- Zamiast centrum logistycznego powstanie hala przystosowana do produkcji - ogłosił zastępca prezydenta miasta Krzysztof Turzański. Dzięki zmianie modelu biznesowego w Piekarach Śląskich zatrudnienie znajdzie dodatkowe dwa tysiące osób. Zakończenie budowy planowane jest na rok 2023.

Trwa przebudowa hali Hillwood zlokalizowanej przy ulicy Inwestycyjnej w Piekarach. Powodem częściowa zmiana wykorzystania hali.

- Przebudowa ma się zakończyć w przyszłym roku. Maszyny pojawią się już w najbliższych tygodniach - zapowiedział Krzysztof Turzański. - Uprzedzając pytania – to ma być produkcja ekologicznych opakowań - dodał.

Maszyny produkcyjne do hali Hillwood zostaną przetransportowane tuż po nowym roku. Turzański zdradził, że trwają rozmowy z inwestorami w kwestii budowy centrów logistycznych.

Blisko 43 tysiące metrów

Hillwood Piekary Śląskie to centrum logistyczne, które w ramach jednej hali magazynowych docelowo oferuje ok. 42 490 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Centrum magazynowe klasy A Hillwood Piekary Śląskie jest zlokalizowane przy Obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911), która prowadzi do oddalonej o 1,5 km autostrady A1. Ponadto w pobliżu inwestycji znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, które są dodatkowym dla przyszłych pracowników parku. Centrum logistyczne w Piekarach Śląskich to hala wysokiego składowania o wysokości 10 m, w której oprócz magazynowania można prowadzić lekką produkcję.

13

Może Cię zainteresować:

Budowa Hillwood na ostatniej prostej

Autor: Roksana Druszcz

22/09/2020

Subskrybuj piekary.info

google news icon